کد خبر : 16029 / /
/

گفتنی است قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر باشد.

افزایش نرخ گوشت قرمز از اسفندماه تاکنون بازار این محصول پروتئینی را کم رونق کرده است؛ به طوری که بنا به گفته رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تقاضا برای گوشت قرمز کاهش یافته و بازار به شدت دچار رکود شده است.

بر اساس مشاهدات میدانی از خرده فروشی‌های سطح شهر تهران نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۱۵۵ تا ۱۷۰ هزار تومان، ران گوسفندی ۱۷۵ تا ۲۰۰ هزار تومان و ران گوساله نیز ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار تومان است.

این در حالیست که در میانه اسفند۱۴۰۰ بر اساس مشاهدات میدانی نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تومان، ران گوسفندی ۱۵۵ تا ۱۷۰ هزار تومان و ران گوساله نیز ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار تومان بود.

 

گفتنی است قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر باشد.

مافیا دنبال واردات گوشت

در میادین میوه‌ وتره باز نیز نرخ هر کیلو ران تازه گوساله ۱۳۹ هزار تومان، ران تازه گوسفندی ۱۳۹ هزار و۵۰۰ تومان، شقه گوسفندی۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان،  راسته با استخوان گوسفندی ۱۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان و راسته بدون استخوان گوساله ۱۳۹ هزار تومان است.

 نرخ گوشت قرمز از اواخر اسفندماه سال گذشته روند افزایشی به خود گرفت و این روند صعودی تا کنون نیز ادامه یافته است. مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور در این رابطه می‌گوید که به دلیل انباشتگی و مازاد دام و از آن طرف ممنوعیت صادرات، کاهش مصرف و واردات گوشت، نرخ دام زنده کاهشی شده است ولی مافیای گوشت اجازه نمی‌دهند نرخ گوشت قرمز در بازار کاهش یابد که واردات ادامه داشته باشد.

مردم توان خرید گوشت ندارند

علی اصغر ملکی - رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی - نیز در آخرین اظهارات خود گفته است که به دلیل بالا بودن قیمت‌ها و کاهش شدید توان خرید مردم تقاضا برای گوشت قرمز کاهش یافته و بازار به شدت دچار رکود شده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.