کد خبر : 16046 / /
/

یکی از مهم ترین عواملی که موجب شد دلار در مسیر نزولی قرار بگیرد، خبرهایی مبنی بر گفتگوی مقام های ایرانی با قطری ها درباره آزادسازی پول های بلوکه شده بود.

به گفته فعالان، یکی از مهم ترین عواملی که موجب شد دلار در مسیر نزولی قرار بگیرد، خبرهایی مبنی بر گفتگوی مقام های ایرانی با قطری ها درباره آزادسازی پول های بلوکه شده بود.

 اگر قیمت دلار بالای مرز 28 هزار تومانی باقی می ماند، خریداران بیشتری وارد بازار ارز می شدند. با این حال، روز چهارشنبه افت معناداری برای اسکناس آمریکایی رخ داد و تا محدوده 27 هزار و 800 تومانی عقب نشینی کرد. این افت موجب شد که برخی از معامله گران ورود خود به بازار ارز را به تعویق بیاندازند.

به گفته فعالان، یکی از مهم ترین عواملی که موجب شد دلار در مسیر نزولی قرار بگیرد، خبرهایی مبنی بر گفتگوی مقام های ایرانی با قطری ها درباره آزادسازی پول های بلوکه شده بود. مذاکره درباره آزادسازی پول های بلوکه شده از نگاه برخی معامله گران به معنای آن است که هم چنان احتمال احیای برجام در حالت قوی امکان دارد.

در مقابل عده زیادی از بازیگران ارزی اعتقاد دارند که بازار پس از چندین روز افزایش متوالی و برخورد به مقاومت سنگین 28 هزار و 200 تومان نیاز به اصلاح قیمت داشت. در این فرضیه احتمال برگشت بازیگران افزایشی به بازار زیاد است.

از نگاه برخی تحلیل گران فنی تا زمانی که اسکناس آمریکایی بالای خط 27 هزار و 800 تومان حضور دارد، احتمال افزایش قیمت بیشتر است. ورود دلار به بالای محدوده 28 هزار و 200 تومان حتی سرعت رشد دلار را بیشتر خواهد کرد. در مقابل رفتن دلار به زیر محدوده 27 هزار و 800 تومان حتی می تواند زمینه ساز افت تا محدوده 27 هزار و 500 تومان شود.

قیمت دلار امروز پنجشنبه 25 فروردین 1401

دلار در صرافی ملی با کاهش ۰.۳۱ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۲۵,۱۹۰ تومان معامله شد.دلار در بازار متشکل در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۱۵۸ تومان افزایش، ۲۵,۱۳۸ تومان نرخ گذاری شد.دلار در سامانه سنا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۱۹۲ تومان افزایش، ۲۵,۳۶۷ تومان نرخ گذاری شد.دلار کانادا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۱۲۷ تومان کاهش، ۲۱,۹۵۶ تومان نرخ گذاری شد.

قیمت دلار در صرافی ملی

روز قبل دلار در صرافی ملی مانند ۲ روز پیش با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که دلار در صرافی ملی که ۲ روز پیش تا ۲۵,۲۷۰ (بیست و پنج هزار و دویست و هفتاد ) تومان رسیده بود، امروز - پنجشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ مصادف با ۱۴ آوریل ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۳۱ درصدی به ۲۵,۱۹۰ (بیست و پنج هزار و یکصد و نود ) تومان رسید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.