کد خبر : 16099 / /
/

روسیه اعلام کرد جنگجویانی که اصالتا اوکراینی و یا خارجی هستند در کارخانه فولاد "آزووستال" ماریوپل گیر افتاده‌اند.

رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد که وضعیت در شهر بندری ماریوپل همچنان دشوار است و کی‌یف هر روز با جنگجویان در این شهر در تماس است.

 خبرگزاری تاس به نقل از وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای اوکراینی که هنوز در ماریوپل می‌جنگند، اگر از ساعت ۶ صبح روز یکشنبه به وقت مسکو سلاح‌های خود را زمین بگذارند و تسلیم شوند، زنده می‌مانند.

روسیه اعلام کرد جنگجویانی که اصالتا اوکراینی و یا خارجی هستند در کارخانه فولاد "آزووستال" ماریوپل گیر افتاده‌اند.

تاس به نقل از میخائیل میزینتسف، رئیس مرکز ملی مدیریت دفاعی در وزارت دفاع روسیه، گزارش داد که وضعیت در این کارخانه "فاجعه بار" است و مسکو جان همه کسانی را که تسلیم شوند تضمین می‌کند.

از سوی دیگر، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد که وضعیت در شهر بندری ماریوپل همچنان دشوار است و کی‌یف هر روز با جنگجویان در این شهر در تماس است.

زلنسکی همچنین روسیه را به "تلاش برای از بین بردن ساکنان شهر" متهم کرد.

وی اعلام کرد که ساکنان محاصره شده ماریوپل مختارند که به جنگ ادامه دهند یا در برابر نظامیان روس تسلیم شوند.

روز شنبه، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ماریوپل را به طور کامل از نیروهای اوکراینی پاکسازی کرده است و تنها چند جنگجو در کارخانه فولاد آزووستال باقی مانده‌اند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.