کد خبر : 16140 / /
/

حبیب اسداله نژاد گفت: با توجه به مازاد تولید، مرغ با نرخ کمتر از نرخ مصوب به کشتارگاه‌ها عرضه می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به مازاد تولید در واحدهای مرغداری، روزانه ۵۰۰ تا ۷۰۰ تن مرغ باید از سطح بازار جمع آوری شود.

حبیب اسداله نژاد گفت: با توجه به مازاد تولید، مرغ با نرخ کمتر از نرخ مصوب به کشتارگاه‌ها عرضه می‌شود.

به گفته او، روزانه پشتیبانی امور دام حداقل ۵۰۰ تا ۷۰۰ تن از مازاد تولید مرغداران را باید خریداری و عرضه مرغ منجمد را متوقف کند تا نرخ مرغ به نرخ مصوب برسد.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که نرخ کنونی هر کیلو مرغ ۲۸ تا ۳۱ هزار تومان، ران مرغ ۲۹ تا ۳۱ هزار تومان، سینه ۶۰ هزار تومان و فیله مرغ ۶۵ هزار تومان است.

 اسداله نژاد می‌گوید: روزانه ۷ هزار و ۵۰۰ تن مرغ در سطح کشور عرضه می‌شود که با وجود کاهش مصرف و قدرت خرید خانوار، بخشی مازاد بر نیاز است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های شیرینگ پک، انجماد و بسته‌بندی، پشتیبانی امور دام مقداری نرخ خرید مرغ از مرغداران را باید افزایش و پرداخت‌ها را به موقع انجام دهد.

مسئولان پشتیبانی امور دام اعلام کرده‌اند که روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن مرغ مازاد بر نیاز مرغداران خریداری می‌شود، درحالیکه طبق گفته مسئولان انجمن و تشکل‌های تولیدی با توجه به مازاد تولید صادرات جوجه‌های مازاد و تخم‌مرغ نطفه دار در دستور کار باید قرار گیرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.