کد خبر : 16223 / /
/

جمال زارعی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر گفت: کشتی حامل ۳۳هزار و۵۰۰ تن برنج وارداتی در بندر بوشهر پهلو گرفته و محموله‌ آن آماده تخلیه و بارگیری است.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران از توزیع برنج و شکر یارانه‌ای خبر داد و قیمت‌های آن را اعلام کرد.

 جمال زارعی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر گفت: کشتی حامل ۳۳هزار و۵۰۰ تن برنج وارداتی در بندر بوشهر پهلو گرفته و محموله‌ آن آماده تخلیه و بارگیری است. این برنج از نوع تایلندی و برای حفظ ذخایر استراتژیک و تنظیم بازار این کالا خریداری شده و در حال ورود به کشور است.

  توزیع برنج و شکر یارانه‌ای 

قاسمعلی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران گفت: ۸۸۰هزار تن شکر در بسته‌های یک کیلوگرمی بین ۴ اتحادیه خواربار فروش، سوپرمارکت، عطاری و لبنیات توزیع شده که این شکر با قیمت هرکیلو ۱۶هزار و۳۵۰تومان در مراکز خرید و فروشگاه‌های سطح شهر به‌دست مصرف‌کننده می‌رسد. همچنین 2نوع برنج تایلندی و هندی هم برای تنظیم بازار در بسته‌های ۱۰کیلویی و به قیمت ۱۲هزار و۵۰۰تومان در سراسر کشور عرضه و توزیع می‌شود.

کاهش خرید زولبیا و بامیه

علی بهره‌مند، رئیس اتحادیه قنادان گفت: حجم خرید زولبیا و بامیه کاهش پیدا کرده است؛ یعنی مردم به‌جای خرید یک کیلو زولبیا و بامیه به خرید نیم کیلو رضایت می‌دهند. به‌گفته او، واحدهای درجه یک زولبیا و بامیه کیلویی 70هزار تومان و واحدهای درجه 2، کیلویی 60هزار تومان شیرینی‌های ماه رمضان را عرضه می‌کنند.

  رکورد تولید روغن شکست

امیر هوشنگ بیرشک، دبیر انجمن صنایع روغن نباتی گفت: طی ۱۲ماه سال۱۴۰۰ بیش از 2.2 میلیون تن انواع روغن نباتی در کشور تولید و توزیع شد که این رقم در تاریخ ۸۰ساله صنعت روغن نباتی ایران بی‌سابقه است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.