کد خبر : 16400 / /
/

نرخ کرایه تاکسی ۱۴۰۱ بعد افزایش ۲۵ درصدی برای تمامی خطوط تهران مشخص شده است.

 

میدان صنعت امسال می‌تواند ۱۵ هزارتومان باشد. مسافرانی که در سواری‌های سه‌نفره از پایانه ارم به کرج می‌روند، دوبرابر این رقم پرداخت می‌کنند

نرخ کرایه تاکسی ۱۴۰۱ بعد افزایش ۲۵ درصدی برای تمامی خطوط تهران مشخص شده است. مثلا مسافرانی که برای رفتن از شرق به غرب تهران مسیر میدان رسالت به میدان صنعت را انتخاب می‌کنند حداقل ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان به راننده‌ها می‌پردازند که این رقم حدود سه هزار تومان بیشتر از نرخ مصوب قبلی است. اگر راننده‌های تاکسی به‌خاطر کرونا مراعات کنند و به‌جای چهار مسافر، سه نفر سوار کنند نرخ کرایه همین مسیر به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان می‌رسد. مسیر پایانه ارم – کرج یکی از گران‌ترین خطوط تاکسی از تهران به شهر‌های اطراف پایتخت محسوب می‌شود. مسافران این خط در سواری‌های سه‌نفره ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان کرایه تاکسی می‌دهند.

نرخ کرایه تاکسی در سواری‌ها به ظرفیت سه یا چهار نفره بستگی دارد. قانونی که بعد همه‌گیری ویروس کرونا در تاکسی‌ها اعمال می‌شود و اگر راننده سه مسافر سوار کند، کرایه بیشتری دریافت می‌کند. بین خطوط مهم تاکسی در پایتخت نرخ کرایه ۱۴۰۱ مسیر نوبنیاد به میدان هفت تیر برای سواری با ظرفیت سه نفر ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان و با ظرفیت چهارنفر ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان است. اگر از میدان تجریش با تاکسی به‌سمت چهارراه پاسداران بروید و راننده سه نفر سوار کند، ۱۲ هزار ۸۰۰ تومان از شما می‌گیرد و با سوار کردن چهار نفر نرخ کرایه به ۹ هزار و ۷۰۰ تومان می‌رسد. راننده‌های تاکسی خط میدان صنعت – دانشگاه شریف بابت سوار کردن سه‌نفر ۹ هزار و ۳۰۰ تومان و بابت سوار کردن چهارنفر شش هزار و ۹۰۰ تومان دریافت می‌کنند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.