کد خبر : 16422 / /
/

در روزهای اخیر حاشیه‌هایی از حذف دو معاون رئیس‌جمهور از تیم اقتصادی دولت منتشر شد. اما جدیدترین اظهارات نشان می‌دهد که این دو معاون به خواسته خود از کمیسیون اقتصادی کناره‌گیری کرده‌اند.

براساس اظهارات معاون اجرایی رئیس‌جمهور، علت کناره‌گیری او و معاون اقتصادی رئیس‌جمهور از کمیسیون اقتصادی دولت خواسته خودشان بوده است. 

در روزهای اخیر حاشیه‌هایی از حذف دو معاون رئیس‌جمهور از تیم اقتصادی دولت منتشر شد. اما جدیدترین اظهارات نشان می‌دهد که این دو معاون به خواسته خود از کمیسیون اقتصادی کناره‌گیری کرده‌اند.

براساس گزارش فارس از اظهارات معاون اجرایی رئیس‌جمهور، علت کناره‌گیری او و معاون اقتصادی رئیس‌جمهور از کمیسیون اقتصادی دولت خواسته خودشان بوده است.

سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به کناره‌گیری خود و محسن رضایی از کمیسیون اقتصادی دولت، اظهار داشت: در پی انتشار متنی درباره اصلاح ساختار کمیسیون اقتصادی دولت، متاسفانه گمانه‌زنی‌هایی سلیقه ای و ناروایی از سوی برخی از رسانه های داخلی و خارجی در این رابطه مطرح شد.

وی افزود: در یکی از جلسات دولت بحث حضور اعضای دولت در کمیسیون های مربوطه صورت گرفت که بنده پیشنهاد دادم تعداد اعضای کمیسیون ها بالا است و ضرورت دارد که اصلاحاتی در کمیسیون ها صورت بگیرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: بنده عضو دو کمیسیون (زیربنایی و اقتصادی) دولت بودم از این رو حضور در کمیسیون اقتصادی مستلزم اظهارنظر کارشناسی در مورد جزئیات تصمیمات و لوایح اقتصادی بود. در همین جهت بنده پیشنهاد دادم که از این کمیسیون خارج شوم و مطابق درخواست بنده آقای محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور هم این درخواست را داشت.

مرتضوی افزود: از این رو لازم بود این کمیسیون با حضور حداکثری وزرا که بیشتر در جریان جزئیات امور مرتبط با دستگاه های تحت مدیریت خود هستند تشکیل شود لاجرم برای اصلاح اعضای کمیسیون می بایست تصمیم گیری در هیئت وزیران صورت می گرفت که تصمیم نهایی در دولت گرفته شد و توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

وی با اشاره به جنجال های رسانه ای، بیان داشت: همچنان آقای رضایی به نقش‌آفرینی فعالانه خود در معاونت اقتصادی و موقعیت‌های مختلف دولت از جمله دبیری ستاد اقتصادی ادامه می‌دهد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.