کد خبر : 16460 / /
/

به خوبی می دانم که همسرم هیچ گاه از بودن در کنار من لذت نمی برد و حتی از نوع گفتار و رفتار من نیز راضی نیست اما من با این وضعیت خو گرفته ام و نمی توانم رفتارهای مردانه ام را کنار بگذارم چرا که...

زن 21 ساله ای به دلیل داشتن خصلت های مردانه زندگی مشترک خود را با همسرش در حال فروپاشی دید و با پیگیری قانونی سعی در نجات اوضاع داشت.

به خوبی می دانم که همسرم هیچ گاه از بودن در کنار من لذت نمی برد و حتی از نوع گفتار و رفتار من نیز راضی نیست اما من با این وضعیت خو گرفته ام و نمی توانم رفتارهای مردانه ام را کنار بگذارم چرا که...

این ها بخشی از اظهارات زن 21 ساله ای به نام سولماز است که با چشمانی گریان به دایره مددکاری اجتماعی کلانتری سجاد مشهد آمده بود تا راهی برای حفظ زندگی مشترکش بیابد. این زن جوان درباره ماجرای عجیب اش به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری گفت: پدرم یکی از تعمیرکاران حرفه ای خودرو است که مهارت خاصی در این حرفه دارد و به همین دلیل مشتریان زیادی به تعمیرگاهش مراجعه می کردند. در این میان برادر بزرگ ترم نیز درس و مدرسه را رها کرد و در کنار پدرم به تعمیر خودروها مشغول شد.

حسادت خواهر به برادر فداکار

اکبر نیز مدتی بعد مانند پدرم این حرفه را به خوبی آموخت و کمک خرج خانواده شد اما از حدود 3 سال قبل پدرم که دچار بیماری های کهولت سن شده بود، کمتر به تعمیرگاه می رفت و برادرم دیگر خودش به تنهایی کار می کرد، به همین دلیل همه توجه خانواده ام به اکبر معطوف شده بود و برای او احترام ویژه ای قائل بودند. در این میان من احساس می کردم مورد بی مهری قرار گرفته ام و خانواده ام مرا نادیده می گیرند اگر چه من نیز به خاطر فداکاری های اکبر او را خیلی دوست داشتم و به برادرم افتخار می کردم که به تنهایی مسئولیت خانواده ام را به عهده گرفته است اما نمی توانستم بی مهری های خانواده ام را تحمل کنم به همین دلیل تصمیم گرفتم مانند اکبر زندگی کنم و مهارت هایم را به رخ خانواده ام بکشم تا نیم نگاهی نیز به من داشته باشند. این بود که بیشتر اوقات به تعمیرگاه می رفتم و در تعمیر خودروها به برادرم کمک می کردم اگرچه اکبر مدام مرا سرزنش می کرد که به آن جا نروم و تنها درسم را بخوانم ولی گوش من بدهکار این حرف ها نبود. از سوی دیگر برادرم شاگردی نداشت و از این که من می توانستم نقص فنی بسیاری از خودروها را برطرف کنم و او فقط هزینه تعمیر را دریافت کند خوشحال به نظر می رسید.

کار کردن خواهر در کنار برادر در مکانیکی

با وجود این، باز هم بهانه می گرفت که از وجود یک دختر در تعمیرگاهش خجالت می کشد و مورد تحقیر دیگران قرار می گیرد به همین دلیل تصمیم گرفتم تا در محل کار با پوشش کارگری و لباس های مخصوص تعمیرگاه حاضر شوم. حالا دیگر کلاه کشی بزرگی بر سرم می گذاشتم تا هم حجاب شرعی را رعایت کنم و هم کسی متوجه نشود که من دختر هستم. مدتی بعد من هم به یک تعمیرکار حرفه ای تبدیل شدم و خیلی سریع خودروهای مشتریان را تعمیر می کردم.

پدر و مادرم نیز اگرچه از ظاهر مردانه من نگران بودند و با این وضعیت مخالفت می کردند ولی به خاطر این که در تعمیر خودروها کمک حال برادرم بودم پوششم را نادیده می گرفتند. بالاخره کار به جایی رسید که رفتار و گفتار و حتی معاشرت هایم با دیگران مردانه شد به حدی که خودم را در قالب یک مرد می دیدم.

حالا دیگر خود واقعی ام را فراموش کرده بودم و مشتریان نیز هیچ گاه نمی فهمیدند که من یک دختر هستم. چنان در این شیوه زندگی فرو رفته بودم که نمی توانستم رفتار و گفتار مردانه ام را اصلاح کنم اما این مشکل زمانی حادتر شد که سه سال قبل رامین به خواستگاری ام آمد. او اوضاع مالی خیلی خوبی داشت و به همین دلیل پدر و مادرم بی درنگ مقدمات جشن عقدکنان را فراهم کردند. هنوز به خودم نیامده بودم که پای سفره عقد نشستم. اگرچه آن روز توانستم نقش یک دختر را بازی کنم اما امروز در زندگی واقعی ام نمی توانم رفتار و گفتار مردانه را کنار بگذارم و همه تلاش هایم در این باره بیهوده است. از سوی دیگر به خوبی می دانم همسرم از زندگی مشترک با من لذت نمی برد. حالا به کلانتری آمده ام تا مرا یاری کنید و... .

 با صدور دستوری ویژه از سوی سرهنگ بیژن خنجری (رئیس کلانتری سجاد) رسیدگی تخصصی به پرونده این زن جوان به گروه زبده ای از مشاوران و کارشناسان دایره مددکاری اجتماعی سپرده شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.