کد خبر : 16693 / /
/

طبق گفته‌ سفیر چین در روسیه، بانک‌های مرکزی دو کشور در مورد استفاده و ارتقاء سیستم‌های پرداخت ملی خود جهت معامله با یکدیگر مذاکره می‌کنند.

 

بانک‌های مرکزی چین و روسیه به دنبال قطع ارتباط بانک‌های روسیه از سیستم مالی جهانی، در مورد استفاده و ارتقاء سیستم‌های پرداخت ملی خود جهت معامله با یکدیگر مذاکره می‌کنند.

طبق گفته‌ سفیر چین در روسیه، بانک‌های مرکزی دو کشور در مورد استفاده و ارتقاء سیستم‌های پرداخت ملی خود جهت معامله با یکدیگر مذاکره می‌کنند.

ژانگ هانهویی گفت:«با توجه به ارتقاء و استفاده از سیستم‌های پرداخت میر روسیه و یونیون‌پی چین، در مورد این مساله بین دو کشور مذاکره خواهد شد».

ازآنجایی‌که ارتباط بانک‌های روسیه از سیستم مالی جهانی به‌خاطر حمله این کشور به اوکراین قطع شده‌است، سیستم‌های پرداخت میر و یونیون‌پی تنها گزینه‌های این کشور برای پرداخت‌های خارجی هستند.

 ویزا و مسترکارت ازجمله بسیاری از شرکت‌های غربی هستند که فعالیت خود در روسیه را متوقف کرده‌اند.

چین حمله روسیه به اوکراین را محکوم نکرده و از تحریم‌های بی‌سابقه غرب علیه مسکو انتقاد می‌کند. روابط بین این دو کشور در سال‌های اخیر افزایش‌یافته که شامل اعلام یک همکاری بی‌حدومرز در ماه فوریه هم می‌شود.

سفیر چین اضافه کرد کشورش از یک بانک پایاپای برای پرداخت به یوان در قلمروی روسیه استفاده می‌کند تا ادامه‌ تجارت بین دو کشور تضمین شود. روسیه انتظار دارد تجارت بین پکن و مسکو تا ۲۰۲۴ به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.