کد خبر : 16798 / /
/

داروی اشتباه باعث شد دختر جوان مرگ مغزی شود تا با رضایت اولیادی دم اعضای بدنش به بیماران نیازمند جان دوباره ای ببخشد.

داروی اشتباه باعث شد دختر جوان مرگ مغزی شود تا با رضایت اولیادی دم اعضای بدنش به بیماران نیازمند جان دوباره ای ببخشد

مرگ مغزی دختر جوان خانواده را در غم فرو برد. مرگ مغزی به قطع غیرقابل بازگشت همه عملکردهای مغز اطلاق می‌شود. در این ماجرای تلخ پریسا بخاطر داروی اشتباه دچار مرگ مغزی شد و پزشکان پس از مرگ مغزی از خانواده وی برای اهدا عضو درخواست رضایت کردند و این در حالی بود که پریسا در گذشته فرم اهدا اعضای بدنش را آماده کرده بود و این دختر جوان و پر انرژی پس از مرگ مغزی اعضای بدنش را به چند بیمار نیازمند اهدا کرد.

 

داروی اشتباه باعث شد دختر جوان مرگ مغزی شود تا با رضایت اولیادی دم اعضای بدنش به بیماران نیازمند جان دوباره ای ببخشد.

به گزارش رکنا، پریسا حاجی نژاد متولد 73 بود، یعنی 25 ساله بود که مرگ مغزی شد. ماجرایی که باعث شد پریسا راهی بیمارستان شود و درنهایت مرگ مغزی به سراغش بیاید را پدرش اینگونه بازگو می کند.

پریسا دختر پر انرژی بود اما متاسفانه مدتی بود که اضطراب داشت. با دیدن پریسا در این حالت نگران شدم. دختر در آن سن وسال باید پر انرژی می بود اما او روحیه خوبی نداشت. ماجرا برای من ومادرش نگران کننده بود و همین موضوع و نگرانی که برای او داشتیم باعث شد تصمیم بگیریم او را نزد پزشک ببریم.

وی افزود: دخترم را نزد یک پزشک در مارلیک کرج بردیم. او گفت پریسا دچار اضطراب شده و باید برای کنترل این اضطراب دارو مصرف کند. داروها را برایش گرفتیم و به خانه برگشتیم. آخر شب بود که دخترم پریسا دارو را مصرف کرد. همان شب حالش بد شد و تصمیم گرفتیم او را به بیمارستان منتقل کنیم.

مرگ  پریسا در آغوش پدر

وی در ادامه افزود: همان موقع که دخترم داخل خودرو در آغوشم بود و به سمت بیمارستان حرکت می کردیم احساس کردم که از دستش دادم. همسرم وقتی از حال پریسا پرسید گفتم خوب است . اما در آن لحظه در وجودم غوغایی برپا بود. به هرحال به بیمارستان رسیدیم. درست متوجه شده بودم. دخترم جانش را از دست داده بود اما پزشکان او را احیاء کردند و به زندگی بازگشت.

چشم انتظاری برای بهبود پریسا

پریسای جوان 3 روز در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر پزشکان بود تا اینکه اعلام کردند او دچار مرگ مغزی شده و حتی یک درصد هم این احتمال وجود ندارد که به زندگی بازگردد.

پدر پریسا در ادامه اضافه کرد: با شنیدن این خبر تمام دنیا روی سرم خراب شد. وقتی از طرف واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینا به من مراجعه کردند و گفتند دختر شما قبلا کارت اهدای عضو گرفته است و حالا که دچار مرگ مغزی شده بهتر است رضایت بدهیم تا اعضای بدنش را به چند بیمار نیازمند اهدا کنیم.

وی افزود: موضوع را با همسرم درمیان گذاشتم. وقتی مطئن شدیم که دیگر دخترمان به زندگی باز نمی گردد تصمیم گرفتیم تا وقتی زمان داریم رضایت بدهیم و اعضای بدن دخترمان هدیه ای باشد برای بیماران نیازمند. 

با اعلام رضایت خانواده اولیای دم ، اعضای بدن پریسا به چند بیمار نیازمند جان دوباره ای بخشید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.