کد خبر : 16927 / /
/

«افشین صدر دادرس» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با اقتصادی ایرنا در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اصلاح نظام یارانه‌ای، افزود: دام زنده و گوشت قرمز تابع نظام قیمت‌گذاری نیست، زیرا از سال ۹۴ و ۹۵ قیمت‌گذاری دولتی دام زنده و گوشت قرمز برداشته شده و این محصولات تابع عرضه و تقاضاست.

در حال حاضر قیمت گوشت تغییر نخواهد داشت. قیمت گوشت در سال اخیر افزایش داشته. نوسان قیمت گوشت ادامه دار بوده است. قیمت گوشت به دلیل گران شدن نهاده های دام افزایش داشته است. برای اطلاع از جزئیات قیمت گوشت با این خبر همراه باشید.

جدیدترین قیمت گوشت در بازار

در این خبر به بررسی قیمت انواع گوشت در بازار پرداختیم.

قیمت گوشت

مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان دام سبک کشور گفت: حذف ارز ترجیحی تاثیر چندانی روی قیمت دام زنده و گوشت قرمز ندارد.

قیمت گوشت قرمز گران می‌شود؟

«افشین صدر دادرس» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با اقتصادی ایرنا در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اصلاح نظام یارانه‌ای، افزود: دام زنده و گوشت قرمز تابع نظام قیمت‌گذاری نیست، زیرا از سال ۹۴ و ۹۵ قیمت‌گذاری دولتی دام زنده و گوشت قرمز برداشته شده و این محصولات تابع عرضه و تقاضاست.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان دام سبک کشور اظهار داشت: بنابراین چون گوشت قرمز تابع نظام قیمت‌گذاری دولتی نیست، اصلاح نرخ ارز تاثیر چندانی بر بازار این محصول ندارد، اما این موضوع ارتباطی به محاسبه نرخ تورم هر ساله برای بخش تولید نمی‌شود.

وی اضافه کرد: هر ساله با توجه به نرخ تورم هزینه‌های تمام شده تولید افزایش می‌یابد که باید به‌صورت کارشناسی محاسبه شود.

صدر دادرس گفت: البته قیمت برخی اقلام از جمله جو، کاه، یونجه، سبوس در پی اصلاح نرخ ارز تغییر می‌یابد که با توجه به نرخ تورم تاثیر اندکی روی بازار این محصول نیز خواهد داشت؛ این در حالی است که دولت اعلام کرد که نهاده‌های دامی اردیبهشت‌ و خردادماه امسال با ارز ترجیحی ارایه می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان دام سبک کشور بیان کرد: اما فعلاً تا اعلام حذف ارز ترجیحی به طور رسمی افزایش قیمتی در این محصولات نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: اکنون قیمت هر کیلوگرم جو در بازار حدود ۹ هزار تومان است که طبق برآوردها در بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ با دلار نیمایی (۲۴ هزار تومانی) قیمت این محصول ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان در بنادر می‌رسد که با کرایه ۵۰۰ تومانی نرخ این محصول حداقل ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان برای تولیدکننده تمام می‌شود.

صدر دادرس گفت: این در حالی است که با توجه به نرخ تورم هر ساله شاهد افزایش هزینه کارگری، دارو و واکسن برای بخش دام زنده هستیم.

آغاز عرضه روغن و مرغ با قیمت مصوب از روز جمعه و شنبه در قم

 پیگیری‌های خبرنگار ایرنا از مسوولان اقتصادی قم حاکی از آغاز عرضه مرغ و روغن نباتی با قیمت مصوب اعلامی از فردا«جمعه» و شنبه هفته آینده در این استان و فروکش کردن تب خرید این دو محصول با قیمت قدیم است.

اکبر ابدالی سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت قم شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در خصوص تامین روغن و عرضه آن با قیمت مصوب اعلام شده، بیان کرد: به منظور افزایش عرضه روغن نباتی در فروشگاه های سراسر کشور، تولید روغن نباتی با قیمت جدید از امروز (پنجشنبه) در کارخانجات تولید این کالا آغاز شده است.

وی ادامه داد: بر اساس قیمت های مصوب اعلام شده، قیمت روغن نباتی ۸۱۰ گرمی آفتابگردان ۶۳ هزار تومان و روغن نباتی ۸۱۰ گرمی سرخ کردنی ۶۲ هزار تومان توسط کارخانجات روغن نباتی مانند سراسر کشور در قم توزیع می شود.

ابدالی عنوان کرد: به خاطر عرضه روغن با دو قیمت جدید و قدیم طی روزهای گذشته در فروشگاه های زنجیره ای استان شاهد حضور متراکم مردم برای خرید این کالا بودیم که با توجه به اتمام روغن های باقی ماننده و با قیمت قدیم، از فردا شاهد فروکش کردن تب عرضه این محصول و عرضه آن با قیمت جدید دولت خواهیم بود.

وی یادآور شد: در زمینه تامین روغن در استان قم دغدغه هایی وجود دارد که با پیگیری هایی خاص و ویژه ای که در این زمینه صورت گرفته؛ به زودی کمبود این کالا در استان قم مرتفع شود.

صف خرید روغن و مرغ بخاطر کمبود کالا نیست

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم نیز با تاکید بر عرضه مرغ و روغن با قیمت مصوب از فردا جمعه و شنبه ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه جاری، عنوان کرد: صف ایجاد شده در فروشگاه ها به دلیل کمبود کالا نیست بلکه به دلیل زمان بر بودن تغیین قیمت کالا افزایش تقاضا ایجاد شد که با تعیین قیمت و ورود روغن به استان شرایط تامین و توزیع روغن به شرایط عادی خواهد رسید.

محمدرضا حاجی رضا یادآور شد: از روز شنبه در بحث تنظیم بازار مرغ قم مشکلی وجود نخواهد داشت و مرغ حداکثر با نرخ ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان عرضه و به دست مردم خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم داشت:به دلیل شرایط خاصی که وجود دارد آرامش بازار مهم است و از مردم درخواست می شود برای خرید واقعی خود اقدام کنند و خرید اضافه ای نداشته باشند و اطمینان می دهیم در چند روز آینده این شرایط بهبود خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: از امروز ۲۰ تیم نظارتی با محوریت بسیج جهاد کشاورزی استان قم ساماندهی شدند تا در سطح شهر قم حضور پررنگی داشته باشند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف برخوردهای لازم صورت گیرد.

به گفته وی، این تیم های نظارتی در روزهای گذشته نظارت هایی بر نانوایی های شهر قم داشته اند و در بخش های دیگر تامین و توزیع مرغ، تخم مرغ و روغن نیز نظارت هایی صورت گرفت و این بازدیدها با قوت ادامه خواهند داشت.

حاجی رضا تاکید کرد: تلفن ۱۲۴ و ۱۳۵ آماده دریافت گزارش های تخلفات از سوی شهروندان قمی است که پس از دریافت این گزارش ها بازرسان ما جهت بررسی در اسرع وقت اقدام خواهند کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم با توجه به شروع طرح مردمی سازی یارانه ها در کشور گفت: پیش بینی می شود قیمت برخی از اقلام اساسی به روز شود که در این راستا برای تامین کالاها و اقلام غذایی شهروندان در استان قم، مجموعه جهاد کشاورزی و قرارگاه امنیت غذایی این سازمان تصمیماتی اتخاذ کرده تا مرغ، تخم مرغ، شکر، برنج و روغن بر اساس سرانه جمعیت استان با هماهنگی اتاق اصناف برای یک ماه پیش رو پیش بینی و تامین شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه قیمت برخی از اقلام اساسی پیرو اجرای طرح جدید یارانه ها اعلام شده نیازمند آن هستیم که نظارت ها بر توزیع کالاهای اساسی گسترده تر شود.

به گزارش ایرنا، صبح امروز اتاق اصناف ایران نرخ حداکثری فروش ۹ قلم کالا اساسی برای مصرف کننده در سراسر کشور را اعلام کرد.

بر اساس این اطلاعیه، نرخ حداکثری فروش ۹ قلم کالای  اساسی شامل قیمت مصرف‌کننده هر کیلوگرم شیر خام ۳.۲ درصد چربی درب دامداری ۱۲۰ هزار ریال، قیمت مصرف‌کننده شیر نایلونی ۹۰۰‌ گرمی کم چرب ۱۵۰ هزار ریال و قیمت مصرف‌کننده شیر پاستوریزه بطری یک لیتری کم چرب ۱۸۰ هزارریال اعلام شد.

همچنین قیمت مصرف‌کننده ماست دبه‌ای ۲.۵ کیلویی کم چرب ۴۹۸ هزار ریال، قیمت مصرف‌کننده پنیر UF نسبتا چرب ۴۰۰ گرمی ۳۷۰ هزار ریال،  قیمت مصرف کننده روغن مایع آفتاب گردان ۸۱۰ گرمی پخت و پز ۶۳۰ هزار ریال و قیمت مصرف کننده روغن مایع ۸۱۰گرمی سرخ کردنی۶۲۰ هزار ریال است.

قیمت مصرف کننده هر کیلوگرم مرغ گرم حداکثر ۵۹۸ هزار ریال و قیمت مصرف کننده هر کیلوگرم تخم‌مرغ ۳۹۸ هزار ریال خواهد بود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.