کد خبر : 16988 / /
/

علیرضا جعفری در بازدید از شهر جدید پرند و روند تکمیل زیرساخت‌های آن اعلام‌کرد: یک سری کمبود‌ها و کسری‌ها در شهر جدید پرند وجود دارد

 

سرپرست شرکت عمران شهر‌های جدید گفت: متروی شهر جدید پرند دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

 علیرضا جعفری در بازدید از شهر جدید پرند و روند تکمیل زیرساخت‌های آن اعلام‌کرد: یک سری کمبود‌ها و کسری‌ها در شهر جدید پرند وجود دارد که شامل واحد‌های مسکونی مهر باقی‌مانده و همچنین اجرا و تکمیل واحد‌های طرح نهضت ملی مسکن است که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده در مشارکت با سازندگان بخش خصوصی و همچنین شهروندان، ظرفیت‌های منطقه پرند مورد استفاده قرار بگیرد و به سمت مطلوب پیش برود.

سرپرست شرکت عمران شهر‌های جدید تصریح‌کرد: در مجموعه دولت این اراده وجود دارد تا تعهدات پیشین مسکن مهر انجام شود، همچنین با احیای فرصت‌های کنونی شهر جدید پرند برای ارتقای سطح کیفیت و بهبود زندگی شهروندان گام مؤثری برداشته شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره این مطلب که شرکت عمران با فروش اراضی باید تأمین مالی تکمیل زیرساخت‌های شهر را انجام بدهد، گفت: بازدید با هدف پاسخ به دستور وزیر راه و شهرسازی و ارائه برنامه برای رفع مشکلات و کمبود‌های شهر‌های جدید انجام شد.

جعفری با تاکید بر اینکه شهر جدید پرند ظرفیت‌های فراوانی برای رفع کمبود‌ها دارد، اعلام‌کرد: شرکت عمران شهر‌های جدید متولی مدیریت زمین در منطقه پرند است و با توجه به اینکه سرمایه اراضی در شهر پرند وجود دارد با ایجاد ارزش افزوده در اراضی می‌توان منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌ها را تأمین کرد.

وی توضیح داد: به عنوان نمونه یکی از پروژه‌هایی که در پرند نیازمند تخصیص اعتبار است متروی پرند بوده که با همکاری و هماهنگی با استانداری تهران و معاونت عمرانی استانداری ظرفیت مورد نیاز برای تکمیل متروی پرند تأمین شده است.

سرپرست شرکت عمران شهر‌های جدید ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌هایی که در خصوص تکمیل متروی پرند انجام می‌شود، هرچه سریع‌تر با استفاده از ظرفیت‌ها و امکاناتی که در خود شهر وجود دارد و با جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تأمین منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های باقی‌مانده و پروژه‌های مترو و سایر پروژه‌های زیربنایی همچون تصفیه‌خانه‌ها، مراکز درمانی، بهداشتی و مذهبی در سال جاری سرعت یابد.

جعفری گفت: منابع مالی تکمیل پروژه متروی پرند در همکاری و حمایت استانداری تأمین می‌شود. همچنین در خصوص موضوعات فنی و اجرایی پروژه متروی پرند جلسه‌ای در هفته گذشته با مجموعه پیمانکاران برگزار شد که با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده مردم بتوانند در دهه فجر امسال از این خط استفاده کنند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.