کد خبر : 17436 / /
/

مبلغ وام ودیعه مسکن تغییر کرد، در جلسه روز گذشته شورای عالی پول و اعتبار مبلغ تسهیلات اجاره مسکن برای سال ۱۴۰۱ افزایش یافت.

براساس مصوبه روز گذشته شورای عالی پول و اعتبار در سال ۱۴۰۱ به مستاجران مقیم پایتخت ۱۰۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها ۷۰ میلیون تومان و در کلانشهرها ۴۰ میلیون تومان وام ودیعه مسکن تعلق می‌گیرد.

مبلغ وام ودیعه مسکن تغییر کرد، در جلسه روز گذشته شورای عالی پول و اعتبار مبلغ تسهیلات اجاره مسکن برای سال ۱۴۰۱ افزایش یافت.

براساس این مصوبه در سال ۱۴۰۱ به مستاجران مقیم پایتخت ۱۰۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها ۷۰ میلیون تومان و در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۴۰ میلیون تومان وام ودیعه مسکن تعلق می‌گیرد.

پیش از این دولت برای مستاجران شهرهای فوق از ۳۵ تا ۶۰ میلیون تومان تسهیلات اجاره خانه درنظر گرفته بود.

نرخ‌گذاری وام ودیعه مسکن ارتباط مستقیمی با تصمیم هفته پیش ستاد تنظیم بازار در خصوص تعیین سقف اجاره خانه برای سال ۱۴۰۱ دارد.

برای سال جاری این سقف از ۱۵ درصد شهرهای کوچک، ۲۰ درصد در کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت و ۲۵ درصد در پایتخت متغیر است. البته برخی صاحب‌نظران تردید دارند که صاحبخانه‌ها از این سقف تعیین شده تبعیت کنند

به نظر می‌رسد با مصوبه روز گذشته شورای پول و اعتبار، مساله نام‌نویسی برای دریافت این تسهیلات در سامانه وزارت راه و شهرسازی آغاز شود.

وام ودیعه مسکن

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.