کد خبر : 17525 / /
/

منصور پوریان گفت: با توجه به شرایط خشکسالی ۵۰۰ هزار راس دام سبک و ۱۰۰ هزار راس دام سنگین در حالت اضطرار قرار دارد که به قید فوریت باید صادر شود.

رئیس شورای تامین‌کنندگان دام گفت: نرخ دام سبک ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان و دام سنگین ۶۵ تا ۶۸ هزار تومان است.

منصور پوریان گفت: با توجه به شرایط خشکسالی ۵۰۰ هزار راس دام سبک و ۱۰۰ هزار راس دام سنگین در حالت اضطرار قرار دارد که به قید فوریت باید صادر شود.

به گفته او، در بودجه امسال به گمرکات ابلاغ شده که برای صادرات یک راس دام زنده مبلغی باید به عنوان عوارض دریافت شود، اما به سبب شرایط خشکسالی و اصلاح نظام یارانه باید برای صادرات تصمیم گیری شود.

آقای پوریان نرخ کنونی دام سبک را ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان و دام سنگین را ۶۵ تا ۶۸ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس شورای تامین‌کنندگان دام گفت: نرخ کنونی هر کیلو لاشه گوسفند در دامداری‌ها ۱۳۷ تا ۱۵۶ هزار تومان و لاشه گوساله ۱۰۰ تا ۱۳۲ هزار تومان است.

 

 

با اصلاح نظام یارانه‌ها نرخ مصوب ۴ قلم کالای مرغ، تخم‌مرغ، روغن و لبنیات افزایش یافت، اما به رغم اعلام نرخ مصوب نهاده‌های دامی، نرخ جدید گوشت و دام اعلام نشده که بنابر گفته مسئولان گوشت مشمول قیمت‌گذاری نیست و تابع نظام عرضه و تقاضاست.

بررسی‌های میدانی از سطح بازار نشان می‌دهد که نرخ شقه گوسفندی ۱۶۰ تا ۱۸۰ هزار تومان، سردست گوسفندی ۱۸۰ تا ۲۲۰ هزار تومان، شقه گوساله ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تومان، سردست گوساله ۱۶۰ تا ۲۰۰ هزار تومان و چرخ کرده مخلوط ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.