کد خبر : 17637 / /
/

قیمت مرغ گرم در ۸ خرداد ۱۴۰۱ به شرح زیر است (قیمت‌ها به تومان از سایت تحلیل بازار) :

قیمت مرغ به ۴۵ هزار تومان رسید. در این خبر به بررسی قیمت مرغ در بازار پرداختیم. قیمت مرغ بعد از گران شدن چند قلم کالا افزایش یافت. قیمت مرغ حالا به زیر نرخ مصوب رسیده است. جدیدترین قیمت مرغ را اینجا دنبال کنید.

در این خبر به بررسی قیمت انواع مرغ در بازار پرداختیم.

قیمت مرغ

قیمت مرغ گرم امروز  نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. هر کیلو مرغ کامل تازه چقدر است؟

جزئیات قیمت مرغ

قیمت مرغ گرم در ۸ خرداد ۱۴۰۱ به شرح زیر است (قیمت‌ها به تومان از سایت تحلیل بازار) :

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۶۳,۵۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۶۸,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۷۶,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۷۸,۴۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۷۶,۵۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۷۰,۰۰۰

بال کبابی ساده – بدون نوک بال

۵۷,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۴۴,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۵۱,۰۰۰

فیله مرغ

۹۹,۷۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۲۰,۰۰۰

شنیتسل بدون آرد

۹۱,۲۰۰

جوجه کباب بی استخوان و بدون بازو ساده

۹۱,۲۰۰

دل مرغ پاک کرده

۱۷,۰۰۰

جگر مرغ

۱۳,۰۰۰

سنگدان مرغ

۱۸,۰۰۰

پای مرغ

۷,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۷۸,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۶۲,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه(بسته ۱۰۰۰گرمی)

۸۹,۰۰۰

مرغ کامل تازه، بسته بندی کیسه ای(پوشش کیسه نایلونی)

۵۵,۵۰۰

قیمت مرغ| تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ نگران نباشند

به نقل از بازار، سعید عمرانی، خطاب به تولید کنندگان مرغ و تخم مرغ کشور گفت: در طول مذاکراتی که با وزیر جهاد داشتم و از برنامه‌های وزارت جهاد و تنظیم بازار کسب اطلاع کردم و تاکید می‌کنم در این برهه مهم تاریخ کشور که ارز ترجیحی و رانت بی شمار حذف شده و این اطمینان حاصل است که دولت در حمایت از تولیدات مرغ و تخم مرغ با اعطای تسهیلات سرمایه در گردش، خرید تضمینی، تامین نهاده‌ها و صدور مجوز صادرات در تولید مازاد نیاز داخل تهمیدات لازم را اندیشیده و حامی خواهد بود.

معاون قضایی دادستان کل کشور و رئیس دبیرخانه اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه افزود: از بخش خصوصی متعهد و افسران اقتصادی که تا کنون تلاش فراوانی در تامین مواد غذایی مردم داشته و دارند و در همه عرصه‌ها پیشرو بوده اند ضمن قدردانی، خواست تا با تلاش مضاعف صبوری کنند تا از این مرحله اقتصادی نیز سربلند عبور کند و ان شاء الله نتیجه همه تلاش‌ها به رفع مشکلات معیشتی مردم نجیب کشور ختم شود.

عمرانی همچنین به آن دسته انگشت شمار که از جنس تولید کننده واقعی نیستند و با نابودی جوجه یک روزه و نمایش آن در فضای مجازی و در واقع تشویش اذهان می‌کنند و در نظام تولید و مواد غذایی مردم اخلال می‌کنند هشدار داد که با این پدیده مجرمانه قاطعانه برخورد قانونی و اجازه دشمنی با مردم را به هیچکس نخواهیم داد.

 خراسان شمالی رئیس اتحادیه قصابان و مرغ فروشان خراسان شمالی گفت: برای اینکه تولید مرغ در دوره بعد جوجه ریزی ادامه یابد باید قیمت این محصول افزایش یابد.

قاسم زاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: اگر قیمت مرغ همچنان همانند امروز و چند روز گذشته باشد، با قیمت نهاده های دامی که قرار است تولیدکنندگان به صورت آزاد خریداری کنند تولید آن برای دوره های بعدی برای تولید کننده صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

وی افزود: طی روز گذشته قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم ۴۰ هزار و ۷۰۰ تومان و پریروز ۴۵ هزار تومان بود این در حالی است که قیمت تنظیم بازار اعلام شده ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

قاسم زاده ادامه داد: در این دور از جوجه ریزی که مرغدارها در حال توزیع مرغ گرم به بازار هستند، از نهاده های دامی یارانه دار استفاده شده به همین دلیل مرغدار متضرر نخواهد شد اما برای دوره بعدی که باید نهاده ها به صورت آزاد تامین شود قیمت های کنونی برای مرغدار صرفه اقتصادی ندارد.

وی به میزان توزیع مرغ نیز اشاره کرد و گفت: طی روز گذشته ۳۲ تن مرغ گرم در بازار توزیع شده و این در حالی است که میزان نیاز روزانه استان ۴۰ تن است.

این مسئول بیان کرد: از آنجاییکه قبل از شروع طرح تنظیم بازار بسیاری از افراد اقدام به خرید مرغ زیادی کردند سبب شده تا طی دو هفته میزان خرید مرغ و توزیع آن در استان کاهش یابد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.