کد خبر : 17695 / /
/

در سفر رییس جمهوری و اعضای هیئت دولت به آذربایجان شرقی، قرار است تصمیمات حیاتی درباره رفع چالش ها و مشکلات گریبانگیر این استان چهار میلیون نفری اتخاذ شود، بنا بر اظهارات غیررسمی قرار است افزون بر ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این منظور اختصاص یابد. آن‌گونه که اطلاع رسانی شده در این سفر تصمیمات جدی برای اتمام این طرح های راهبردی گرفته خواهد شد.

رئیس صمت استان آذربایجان شرقی گفت: « در راستای سفر رئیس جمهور به این استان، مردم مطالباتی از دولت سیزدهم دارند که امید است این مطالبات محقق شود».

در سفر رییس جمهوری و اعضای هیئت دولت به آذربایجان شرقی، قرار است تصمیمات حیاتی درباره رفع چالش ها و مشکلات گریبانگیر این استان چهار میلیون نفری اتخاذ شود، بنا بر اظهارات غیررسمی قرار است افزون بر ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای  این منظور اختصاص یابد. آن‌گونه که اطلاع رسانی شده در این سفر تصمیمات جدی برای اتمام این طرح های راهبردی گرفته خواهد شد.

درباره این که  مردم استان آذربایجان شرقی چه مطالباتی از سکاندار دولت سیزدهم دارند و قرار است چه تصمیماتی در راستای این سفر گرفته شود با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفتگوی کوتاهی داشته ایم که در ذیل می‌خوانید. با گسترش نیوز همراه باشید.

صابر پرنیان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی به خبرنگار گسترش نیوز گفت: «اگرچه هنوز از جزئیات برنامه سفر ریاست جمهوری به این استان اطلاعاتی در دست نیست اما دیدار با نخبگان و تولیدکنندگان  از برنامه های این سفر خواهد بود».

وی در ادامه با اشاره به این که در حوزه صنعت و تولید پیشنهاداتی به دولت داده شده عنوان کرد: «یکی از مهمترین درخواست ما، ‌افزایش سهم تسهیلات متناسب با سرانه صنعتی این استان است  تا از این طریق نیازمندی های سرمایه در گردش و سرمایه ثابت واحدهای صنعتی تامین شود».

پرنیان با بیان این که همچنین پیشنهاداتی در حوزه معادن و تکمیل زنجیره معادن، بالاخص در حوزه مس و صنعت خودرو داشته‌ایم، ادامه داد: « یکی از مهمترین مطالبات مردم در حوزه معدن و مس، گردش مالی و ثروت حاصل شده از درآمدهای مس است تا از این طریق، رونق اقتصادی در استان حاصل شود».

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با اشاره به این که برای توسعه زیرساخت‌های شهرک های صنعتی نیز پیشنهاداتی داریم یادآور شد: « امیدواریم با سفر رییس جمهور به این استان، نه تنها  مشکلات مالی رفع بلکه تسهیلاتی قابل توجهی تامین شود».

به گفته وی، سفر رئیسی یک روزه است و در روز (پنج شنبه دوازدهم خردادماه)، خواهد و پیش از ورود رئیس‌جمهور،  نمایندگان تمامی وزارتخانه‌ها در این استان حضور یافته و با قراردادن میزهای خدمت در دستگاه های اجرایی با مردم گفتگوی رو در رو دارند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.