کد خبر : 17698 / /
/

از شعار تاعمل، از حرف تا عملکرد، از وعده تا کارنامه، فاصله از زمین تا آسمان است اما برای برخی سیاستمردان تفاوت عمده‌ای ندارد شعار بدهند یا عمل نکنند.

 

قدرتعلی حشمتیان: رئیسی به ما قول داده بود در کابینه باشیم، ما با رئیس جمهور جلسه داشتیم و قراربود در کابینه و وزارتخانه های اقتصادی از ما استفاده بشود اصلا برای همین معاون اجرایی را آیت الله صولت مرتضوی گذاشتند.

از شعار تاعمل، از حرف تا عملکرد، از وعده تا کارنامه، فاصله از زمین تا آسمان است اما برای برخی سیاستمردان تفاوت عمده‌ای ندارد شعار بدهند یا عمل نکنند. برهمین اساس هم گاهی هم طیفان یا حامیان آنها هم لب به اعتراض می‌گشایند قدرتعلی حشمتیان یکی از داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰بود که پس از اعلام کاندیداتوری آیت الله رئیسی به نفع او کنار رفت. اما حالا معتقد است تیم اقتصادی رئیس دولت سیزدهم رو به عقب حرکت می‌کنند و نظرات هماهنگ ندارند. برهمین اساس با او گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید. با گسترش نیوز همراه باشید.

کوپن حرکت کشور رو به جلو نیست

عضوهیآت رییسه کانون نمایندگان ادوارمجلس شورای اسلامی درباره کناره گیری خود به نفع آیت الله رئیسی در انتخابات سیزدهم به گسترش نیوز گفت: زمانی که  کاندید ریاست جمهوری بودم با توجه به این که آقای آیت الله رئیسی دو شعار داشتند؛ یکی اینکه گفتند مستقل آمده ام و یکی هم گفتند که آمده ام با فساد مبارزه کنم و چون این دو مورد با اهداف بنده هم خوانی داشت. بنابراین من به اتفاق آقای دکتر دهقان وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح وآقای افشار و همچنین آقای زریبافان جزو کسانی بودیم که در مرحله اول به نفع ایشان انصراف دادیم و کنار کشیدیم، طبیعی بود انتظار داشتیم با توجه به شعار هایی که دادند نسبت به دولت آقای روحانی و دولت آقای احمدی نژاد رو به جلو حرکت داشته باشند اما این بحث یارانه و دادن بن کالا  حرکت رو به جلو نیست، بلکه روبه عقب است.

 محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس‌ جمهور شد

وی افزود: ما اوایل  انقلاب این تجربه را داشتیم که کالا برگ می دادند و یارانه هم بود اما برداشتن آن را موفقیت می دانستیم اما در این موقعیت در حال بازگشت به عقب هستیم، اضافه کردن حقوق ها و دادن یارانه به مردم نه تنها دردی را حل نمی کند بلکه گرانی را در جامعه بیشتر می کند تورم را در جامعه بیشتر می کند و مشکلات جامعه افزایش می دهد.

وزیر صمت ضعیف ترین فرد کابینه است

حشمتیان با تاکید براینکه اولین جراحی دولت باید تجدید نظر در تیم اقتصادی باشد اظهار کرد: به نظر من تیم اقتصادی دولت باید عوض شود چون که این تیم اقتصادی، بسیار ضعیف است. وزارت صمت که بنده  سال ها به عنوان مشاور عالی آن وزارت خانه فعالیت کرده بوده ام و 12سال در آن مجموعه بودم، امروز ضعیف ترین وزیر را دارد. وزیر صنعت و معدن ضعیف ترین وزیر است. اقتصاد ضعیف ترین وزیر  را دارد. کار، تعاون و امور اجتماعی ضعیف ترین وزیر را دارد. شعار های آقای رئیسی با وضع امروز  همخوانی ندارد. آقای رئیسی خودش می خواهد کار کند و حرکت های خوبی انجام می دهد در استان ها بازدید دارد و خودش با مردم دیدار دارد. ولی تیم اقتصادی بسیار ضعیفی دارد و به نظر من دادن کالا برگ و دادن یارانه بالا همان برگشتن به عقب است و این اتفاق قشنگی برای جامعه ما نبوده و نخواهد بود.

وی با اشاره به نتایج تصمیمات اخیر دولت به خصوص در حوزه یارانه ادامه داد: نتایج افزایش یارانه بالا بردن تورم و کم کردن ارزش پول کشورمان است. نتایج آن این است که مردم نسبت به دولت بدبین می شوند بخاطر این که شعار هایی که آقای رئیسی دادند با کاری که الان انجام می شود هم خوانی ندارد. این تیم اقتصادی باعث شده است که دوگانگی به وجود بیاید. ما به عنوان کاندید ریاست جمهوری به خاطر آیت الله رئیسی کنارگیری کردیم و کسی مثل بنده که  سپربلای ایشان شدم اما امروز در معرض سوال هستم. از خیلی جاها به من زنگ می زنند و می گویند آقا شما که حمایت کردید آخرش این شد؛ هم تورم بیشتر شده و هم گرانی بالا رفته و هم مشکلات بیشتر شده است. بر اساس عقیده مردم نه فساد اقتصادی در کشور کم شده است و نه نرخ های نجومی از بین رفته و نه هشدار هایی که آقای رئیسی می‌دادند عمل شده است.

کاش رئیسی با من مشورت می کرد

او با بیان اینکه رئیس جمهور می توانست با این کاندیدای ریاست جمهور مشورت کند درمورد اولویت های اصلی دولت گفت: اگر رئیس جمهور  با من مشورت می کرد معتقد بودم اولین گامی که باید بر می داشتند مسائلی در حول برجام است. باید برجام را سریعتر به نتیجه می رساندند چون نتیجه قطعا به نفع تیم اقتصادی و به نفع اقتصاد کشور خواهد بود ایشان در رابطه با بحث کرونا و بحث وزارت بهداشت و درمان موفقیت داشته است یعنی سریع توانست مشکل را جمع کند ولی از نظر اقتصادی من معتقدم طبق وعده هایی که داده بود عمل نشد. به ما ها وعده داده بود که از کابینه خوبی استفاده کند ایشان نه از ماها استفاده کرد و نه از آقای زریبافان استفاده کرد و نه آقای افشار و نه آقای دهقان.

وی گفت: رئیسی به ما قول داده بود در کابینه باشیم، ما با رئیس جمهور جلسه داشتیم و قراربود در کابینه و وزارتخانه های اقتصادی از ما استفاده بشود اصلا برای همین معاون اجرایی را آیت الله صولت مرتضوی گذاشتند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.