کد خبر : 17877 / /
/

در اسفندماه ۱۴۰۰، لیست تیم ملی ایران برای حضور در ۲ دیدار مرحله مقدماتی جام جهانی در حالی اعلام شد که نام محمدحسین کنعانی‌زادگان نیز در آن دیده می‌شد.

با دعوت محمدحسین کنعانی‌زادگان به تیم ملی به نظر می‌رسد که فدراسیون هنوز نمی‌تواند از اسکوچیچ توقع رعایت قوانین داخلی را داشته باشد!

در اسفندماه ۱۴۰۰، لیست تیم ملی ایران برای حضور در ۲ دیدار مرحله مقدماتی جام جهانی در حالی اعلام شد که نام محمدحسین کنعانی‌زادگان نیز در آن دیده می‌شد.

این در حالی بود که مدافع تیم ملی به دلیل یک مساله حاشیه ای دردسرساز، با رای کمیته استیناف از حضور در دو بازی ملی دوستانه محروم شده بود؛ در واقع شیوه محرومیت کنعانی‌زادگان به دستور کمیته استیناف تغییر کرد. در همان زمان اما در خصوص دلیل دعوت کنعانی زادگان به تیم ملی، عنوان شد که در بازی‌های رسمی، او منعی برای همراهی تیم ملی ندارد!

حالا دوباره هنگام اعلام لیست جدید تیم ملی، شاهد ماجرایی مشابه هستیم. محمدحسین کنعانی‌زادگان در حالی برای برگزاری دیدار دوستانه با کانادا به اردوی تیم ملی دعوت شده که بر اساس حکم کمیته استیناف، دو جلسه از همراهی تیم ملی در مسابقات دوستانه محروم است.

حرکت باورنکردنی سرمربی تیم ملی ایران/ اسکوچیچ با دعوت کنعانی زادگان نشان داد ارکان قضایی فدراسیون فوتبال را قبول ندارد!

این بار دیگر بحث یک بازی رسمی نیست و کنعانی زادگان طبق حکم کمیته اخلاق، نمی تواند مقابل کانادا به میدان برود و به همین راحتی یک سهمیه ایران در این سفر می‌سوزد! سرمربی تیم ملی اما در این میان چه وظایفی دارد؟

اسکوچیچ یا فدراسیون فوتبال، ارکان و کمیته‌های قضایی آن را قبول دارد یا ندارد؛ او ابتدا باید تکلیف این موضوع را روشن کند اما با عنایت به عملکرد اسکوچیچ و دعوت کنعانی زادگان در هر شرایطی به تیم ملی (حتی با وجود محرومیت قطعی از حضور در بازی‌های دوستانه) به این نتیجه می‌رسیم که او در قید و بند موارد و مسائل قانونی نیست و کار خودش را هر طور که صلاح بداند انجام می‌دهد. مسئله ای که البته در مورد نوع برخوردش با مهدی طارمی و حذف نام او از فهرست تیم ملی کاملا متفاوت بود!

احتمالا دراگان اسکوچیچ کمیته انضباطی، کمیته استیناف و در مجموع ارکان قضایی فدراسیون فوتبال را قبول ندارد که کنعانی زادگان را با وجود محرومیت از حضور در ۲ بازی دوستانه، به تیم ملی دعوت می‌کند!

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.