کد خبر : 17931 / /
/

مهاجم جوان و قائم‌شهری پرسپولیس روزهای تلخ و شیرینی را در لیگ بیست و یکم پشت سر گذاشت.

اواخر فصل تازه به اتمام رسیده اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه چند تیم پرتغالی و بلژیکی از جمله بواویشتا خواستار خرید مهدی عبدی شده‌اند.

مهاجم جوان و قائم‌شهری پرسپولیس روزهای تلخ و شیرینی را در لیگ بیست و یکم پشت سر گذاشت.

با وجود آن که عبدی در خیلی از بازی‌ها روی نیمکت نشست اما باز هم با ۷ گل زده آن هم بدون ضربات پنالتی بهترین گلزن تیمش بود. این درحالی است که گادوین منشا و کوین یامگا گلزنان برتر لیگ بیست و یکم گل‌های زیادی از روی نقطه پنالتی زدند و ...

این روزها که زمزمه‌هایی مبنی بر خرید مهاجم جدید داخلی و خارجی برای پرسپولیس به گوش می‌رسد بد ندیدیم دقایقی پای صحبت‌های مهدی عبدی بنشینیم.

مهدی عبدی در فصل تازه به اتمام رسیده به خودش از ۲۰ نمره چند می‌دهد؟

لطفا این سئوال را از من نپرسید چون در مورد خودم بسیار سخت گیر هستم. همیشه بالاترین توقع را از خودم دارم و شاید باور نکنید اما بزرگ ترین منتقد مهدی عبدی خود مهدی عبدی است.

تو که خودت بزرگ ترین منتقد خودت هستی بگو از انتقاد دیگران ناراحت می‌شوی یا نه؟ جواب کلیشه ای هم نمی‌خواهیم که انتقاد مغرضانه نباشد و ...

این جواب که بستگی دارد ممکن است کلیشه ای باشد اما باز هم درست است. ممکن است یکی از قیافه مهدی عبدی خوشش نیاید و منتقد من باشد ولی یکی هم ایرادات من را بدون منظور بگوید. من هم مثل هر انسان دیگری مشکل دارم و باید ایرادات خودم را مرتفع کنم.

نمی‌خواهیم به گذشته برگردیم اما همین اواخر و درست چند روز پیش از آخرین دیدار پرسپولیس برابر فجر سپاسی شیراز رفتی و بینی ات را جراحی کردی. چرا؟ نمی‌شد این کار را پس از پایان لیگ انجام دهی؟

من واقعا مشکل تنفسی پیدا کرده بودم و نمی‌توانستم نفس بکشم. درتیم ما آقا یحیی از مهاجمان دوندگی و پرس می‌خواهد و شرایط من به گونه ای نبود که بتوان ادامه دهم. این عمل جراحی برای زیبایی نبود و امیدوارم کمک کند بتوانم درآینده دوندگی بیشتری داشته باشم. البته شنیدیم یکسری انتقادات از من شد که می‌گذارم به حساب اینکه دلیلش را نمی‌دانسته اند. من با اجازه و هماهنگی کادرفنی جراحی کردم و...

بگذریم! چندی پیش اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه از پرتغال و تیم بواویشتا پیشنهاد داری؟

بله، هم از پرتغال پیشنهاد دارم و هم حاشیه خلیج فارس و حتما بنویسید این پیشنهادات هم به لطف بازی در تیم بزرگ پرسپولیس بوده است اما قصد جدایی ندارم. من ۵ سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و می‌خواهم در تیم محبوبم بمانم.

اما شنیدیم تو و اغلب بازیکنان پرسپولیس بندی در قرارداد خود دارید که می‌توانید در صورت رسیدن پیشنهاد خارجی از این تیم جدا شوید؟

ببینید من اهداف تیمی و انفرادی زیادی دارم. اتفاقا داشتم به یکی از دوستان امروز می‌گفتم تا زمانی که آقای گل نشوم از پرسپولیس نخواهم رفت!

جدا؟

بله، این یک هدف شخصی است که امیدوارم همراه با قهرمانی پرسپولیس باشد. شما مهدی عبدی جدیدی را در فصل جدید خواهید دید. امسال و این فصل برای من خیلی خیلی مهم است.

به خاطر جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؟

هم جام جهانی قطر و هم جبران فصل گذشته! ما فصل گذشته تلاش کردیم اما بدشانسی و یکسری اتفاقات عجیب و غریب جلوی قهرمانی پرسپولیس را گرفت. امسال اما هدف جدیدی را مد نظر داریم و می‌خواهیم از همان شروع فصل با قدرت ظاهر شویم و دل هواداران را شاد کنیم. ما به هواداران پرسپولیس همیشه بدهکاریم و قصد داریم با گرفتن جام و قهرمانی جبران کنیم.

و جام جهانی؟

نه تنها من بلکه هر فوتبالیست ایرانی درلیگ برتر یا خارج از کشور دنبال چنین هدفی است. جام جهانی آخر فوتبال است و آرزوی هر بازیکنی که من هم از این قاعده مستثنی نیستم. اگر بتوانم در لیگ برتر و پرسپولیس خوش بدرخشم می‌توانم به این آرزوی بزرگ ورزشی خودم هم برسم.

اما لابد شنیده ای که پرسپولیس با سجاد شهباززاده و یکی دو مهاجم خارجی مذاکراتی را آغاز کرده است؟

لطفا از قول من بنویسید سجاد شهباززاده یا هر فوتبالیست و مهاجم دیگری که بتواند به پرسپولیس کمک کند قدمش روی چشم ماست! من به عنوان بازیکن فقط یک وظیفه دارم و آن هم تمرین کردن است. حضور بازیکنان بزرگ نه تنها انگیزه و رقابت را بالا می‌برد بلکه شانس قهرمانی پرسپولیس را افزایش خواهد داد. امیدوارم پرسپولیس با نظر آقا یحیی که به اعتقاد من فنی ترین مربی ایران است، بهترین خریدها را داشته باشد چون این خواسته مهم هواداران تیم ماست.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.