کد خبر : 17948 / /
/

هیچکس انتظار تولد او آن هم با فاصله 12 ساعته را نداشت. آمدن همزمان او با محمدرضا سبب شد تا از سوی خانواده مورد بی‌توجهی قرار گیرد و تمام نگاه‌ها معطوف کودکی شود که قرار بود ولیعهد حکومت پهلوی باشد.

اشرف پهلوی خواهر دوقلوی محمدرضا، برای رسیدن به قدرت بیشتر و در دست گرفتن کامل حکومت تن به هر فسادی می‌داد.

 هیچکس انتظار تولد او آن هم با فاصله 12 ساعته را نداشت. آمدن همزمان او با محمدرضا سبب شد تا از سوی خانواده مورد بی‌توجهی قرار گیرد و تمام نگاه‌ها معطوف کودکی شود که قرار بود ولیعهد حکومت پهلوی باشد.

اشرف هرگز در دوران کودکی و نوجوانی‌اش طعم محبت و آغوش گرم را نچشید و همواره این خلأ در زندگی‌اش وجود داشت. همین مساله بستری شد تا از او زنی فاسد و بوالهوس بسازد. میل جنسی افراطی او همچون برادر دوقلویش محمدرضا یکی از معضلاتی بود که ننگ بزرگی بر نام پهلوی و دربار سلطنتی ایران شد.

اشرف همواره به دلیل روحیه مردانه‌ای که داشت نسبت به جنسیت خود معترض بود و آرزو داشت که ای کاش پسر بود. غالب روابط او با مردان بود و تقریبا دوست هم جنسی نداشت. کاخ تمیشان نور در شمال کشور متعلق به اشرف بود؛ استراحتگاهی که پاتوق خوشگذرانی و محل فساد او و هم‌کیشانش بود. رفت و آمد رجال سیاسی و غیر سیاسی به این کاخ از نگاه هیچکس پنهان نمی‌ماند.

در واقع اشرف روابط جنسی را ابزاری برای جذب سیاسیون می‌دانست و قصد داشت تا از طریق آنها بتواند دامنه قدرتش را وسعت بخشد. او هرگز به شان خود به عنوان یک شاهزاده توجهی نداشت و بیشتر به دنبال اهداف خود حتی به قیمت تن فروشی بود. ناگفته نماند خلا محبت و نیاز به وجود همراهی همیشگی از دلایل اصلی فساد اشرف بود. او سعی داشت تا این محبت نداشته و بی‌توجهی از سوی خانواده را در آغوش مردانی که حریصانه به دنبال مقام و قدرت بودند، جبران کند. و چه حقارت پستی که شاهدخت پهلوی با رفتار نسنجیده‌اش از آن خود کرد؛ بذل و بخششی بی حد و حصر از وجودش تا ثروت و جایگاه که مردان را به چاپلوسی و جنگ برای رابطه با او سوق می‌داد. رفت و آمد پی در پی این افراد از هر نژاد و ملیتی سبب شد تا عنوان حرمسرای مردانه اشرف پهلوی به کاخ تمیشان نور اطلاق شود.

حال تصور کنید چگونه زنی با این خلق و خومی‌تواند افسار حکومت را به دست بگیرد و سلطنتی زیرپوستی داشته باشد. پرواضح است که این حکومت با سردمدارانی چون محمدرضا و اشرف قطعا سرانجامی جز قهقرا نمی‌توانست داشته باشد. با مطالعه بیشتر تاریخ و اسناد به جا مانده از خاندان پهلوی و پی بردن به عمق فاجعه دیگر جای انکار نیست که تنها انقلابی نظیر آنچه در بهمن 57 رخ داد، می‌توانست به این حکومتِ جاخوش کرده بر تاریخ ایران خاتمه و آن تمدن عظیم را نجات دهد تا شاید بشود آبروی رفته را بازگرداند. البته انقلاب اسلامی بار دیگر به همه جهان نشان داد که نام ایران بی‌دلیل بر فرهنگ و تمدن جهان حکومت نمی‌کند و مردم شریف کشور در برابر هیچ ننگ و ظلمی سکوت نخواهند کرد.

بهره برداری‌های این خاندان از خزانه دربار که ثروت ملی محسوب می‌شد روز به روز بر شدت فقر و بدبختی مردم می‌افزود در حالی‌که اشرف در کاخ تمیشان نور حمام شیر تازه می‌گرفت و کنار شومینه بزرگش با مردان هم جنس خود خوش می‌گذراند. بی ‌ثباتی اخلاقی او سبب شد تا دو ازدواج ناموفق داشته باشد و ازدواج سوم را هم تنها با اسم شوهر سپری کند. افرادی که تنها انگیزه ازدواجشان با اشرف ثروت و جایگاه او بود و می‌دانستند که او نردبان خوبی برای ترقی است. این چنین اشرف تُف سربالایی بر چهره پهلوی‌ها بود و ننگی که درباره ایران در خاطر دنیا ماند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.