کد خبر : 17983 / /
/

روز شنبه (۲۱ خرداد) در برخی نواحی مرکز، جنوب و شرق کشور وزش باد افزایش می‌یابد و در سیستان و بلوچستان افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران وضعیت هوا در برخی استان‌های کشور تا اواسط هفته آینده را پیش‌بینی کرد.

صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، در تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی کشور، گفت: طی سه روز آینده در خراسان شمالی، خراسان رضوی، ارتفاعات البرز شرقی واقع در استان‌های گرگان و سمنان همچنین در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه با خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد.

وی افزود: علاوه بر این امروز ( پنجشنبه ۱۹ خرداد) در نوار شرقی کشور و طی روز جمعه ( ۲۰ خرداد) در برخی نواحی استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز در زنجان، قزوین، البرز و تهران و همچنین اصفهان و فارس افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

او ادامه داد: روز شنبه (۲۱ خرداد) در برخی نواحی مرکز، جنوب و شرق کشور وزش باد افزایش می‌یابد و در سیستان و بلوچستان افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، افزود: طی سه روز آینده در استان‌های ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد همراه با خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود و خلیج فارس مواج خواهد بود. روزهای یکشنبه و دوشنبه ( ۲۲ و ۲۳ خرداد) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز مرکزی، خراسان رضوی و همچنین جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

او درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۰ خردادماه) صاف همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک در بعداز ظهر با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و طی ‌شنبه (۲۱ خردادماه) صاف و از بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وی در خاتمه تاکید کرد: طی امروز و فردا (۱۹ و ۲۰ خردادماه) اهواز با دمای ۵۰ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای ۹ و ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.