کد خبر : 18003 / /
/

رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس، فصل نقل و انتقالات را با توپ پر آغاز کرده است. جذب ۳ ملی پوش در ابتدای امر، بسیاری از هواداران پرسپولیس را برای فصل جدید بسیار امیدوار کرده و آن ها از مدیر خود تا به اینجا رضایت زیادی دارند.

 

سامان آقا زمانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: حمید مطهری از لحاظ فنی شرایط ایده آلی دارد و کماکان قادر به کمک رساندن به آقای گل محمدی است. به نظر من پرسپولیس در وضعیت فعلی به خونی تازه نیاز دارد. به این صورت که در کنار آقا یحیی و حمیدخان، ترجیحا یک نفر سومی اضافه شود که به این دو عزیز کمک کند.

رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس، فصل نقل و انتقالات را با توپ پر آغاز کرده است. جذب ۳ ملی پوش در ابتدای امر، بسیاری از هواداران پرسپولیس را برای فصل جدید بسیار امیدوار کرده و آن ها از مدیر خود تا به اینجا رضایت زیادی دارند.

درویش برای تقویت خط دفاعی پرسپولیس، با مرتضی پورعلی گنجی قراردادی ۲ ساله به امضا رساند. همچنین علیرضا بیرانوند را پس از ضعف و تزلزل حامد لک در درون دروازه پرسپولیس طی فصل گذشته، بار دیگر قرمزپوش کرد. از سوی دیگر پس از بروز اختلافات میان رامین رضاییان و مدیران باشگاه، درویش سریعا دانیال اسماعیلی فر، فولبک راست سپاهان را جذب کرد تا بدین ترتیب راه برای جدایی رامین از جمع شاگردان یحیی هموار شود.

در لیست یحیی گل محمدی یک هافبک و همینطور یک مهاجم هدف نیز دیده می شود که شنیده ها حاکی از آن دارد که دو بازیکن دیگر سپاهان برای ترمیم این پست ها در رادار پرسپولیس قرار دارند.

در هر حال اوضاع برای پرسپولیسی ها خوب پیش می رود و با این اوصاف، می توان گفت که قرمزهای پایتخت بار دیگر برای کسب جام لیگ برتر خیز بلندی برداشته‌اند.

گسترش نیوز برای بررسی بیشتر عملکرد پرسپولیس در فصل اخیر و همچنین در رابطه با خرید های تازه سرخ ها، گفت و گویی با سامان آقا‌زمانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس انجام داده که در ادامه می خوانید.

سامان آقا‌زمانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره عملکرد کلی قرمزها در فصل اخیر گفت: متاسفانه در آغاز فصل چندین مهره کلیدی تیم جدا شده و سپس جایگزین هایی مناسبی جذب باشگاه نشدند. در ادامه فصل ۲ الی ۳ بازیکنی که به تیم اضافه شده بودند، موفق نشدند که به کادرفنی کمک کنند. در نیم فصل متاسفانه با پنجره بسته مواجه شدیم و مثل همیشه با ضعف مدیریت در آن زمان روبه رو شدیم. بازیکنان خارجی جدید هم که حدودا ۶ الی ۷ هفته از شرایط بازی خارج شده بودند، آن طور که باید و شاید به تیم کمک نکردند.

ضعف پرسپولیس در درون دروازه

او در مورد عملکرد حامد لک در لیگ گذشته اظهار کرد: یکی دیگر از دلایل ناکامی تیم پرسپولیس خلا یک گلر مطمئن درون دروازه بود. البته حامد لک تا زمان حضور یک رقیب در کنارش، وضعیت بدی نداشت. با جدایی رادوشویچ از تیم، متاسفانه حامد خود را در تیم تنها دید و آن بحث رقابتی که در پست دروازه‌بانی بود را نتوانست انجام دهد. متاسفانه حامد در انتهای فصل موفق به انجام بازی‌های خوبی در ترکیب پرسپولیس نشد. این موضوع هم باز ضعف مدیریتی ما بود که رادو به راحتی در وسط فصل از تیم جدا شد و حتی غرامت گزافی نیز از تیم گرفت.

عواملی که پرسپولیس را از قهرمانی دور کردند

آقا زمانی در خصوص علت افت کیفی پرسپولیس در فصل اخیر بیان کرد: از لحاظ فنی وقتی دست کادرفنی بسته باشد و با مصدومان زیادی مواجه شود، طبیعتا نمی توان انتظار یک تیم کامل را داشت. متاسفانه چند امتیاز حساس را در طول فصل، از دست دادیم و از قهرمانی دور شدیم.

او در ادامه خاطر نشان کرد: بدین صورت بود که ما توانستیم در پایان لیگ، نایب قهرمان شویم که باز هم چیزی از ارزش‌های بازیکنان کم نمی کند. واقعا فصل سختی را گذراندیم و البته ۵ قهرمانی متوالی، یک بار مضاعفی را روی شانه های این تیم گذاشته بود که امسال هم حتما باید قهرمان به دست می آمد. این دلایلی بود که به نظر من پرسپولیس نتوانست در این فصل نتایج مناسبی را کسب کند.

پرسپولیس در ۲ پست نیاز به تقویت دارد

هافبک سابق پرسپولیس درباره عملکرد پرسپولیس در نقل و انتقالات عنوان کرد: به اعتقاد من پرسپولیس باید در جهت ترمیم نقاط ضعف خود بازیکن جذب کند و صرفا به دنبال نام های بزرگ یا بازیکنان ملی پوش نرود. در رابطه با بازیکنانی که در حال حاضر به پرسپولیس لینک می شوند، باشگاه باید ابتدا پست هایی که در آن‌ها تیم با ضعف رو به رو است را در نظر بگیرد. در‌واقع باید ببینیم که در کدام پست ما به بازیکن احتیاج داریم. در ضمن نباید تغییرات نیز در این برهه زمانی زیاد شود.

 او ادامه داد: در پست دروازبان در فصل قبل مشکلات زیادی داشتیم که با جذب علی بیرانوند، امیدوارم مشکلات این پست رفع شود. پرسپولیس در پست دفاع وسط نیز مشکل داشت که با آمدن پورعلی گنجی که مطمئنا یکی از مهره های خوب بازار بوده، وضعیت بهتر خواهد شد. به هرحال مرتضی در گذشته با آقای گل محمدی کار کرده که این نکته مهمی است. فقط وضعیت ترکیب در پست های دفاع چپ و راست فعلا مبهم است که انشالله زودتر تکلیف آن ها نیز روشن می شود. به عقیده من پرسپولیس حتما یک پلی میکر و یک فوروارد هم احتیاج دارد تا ضمن عمق دهی به ترکیب، به تیم کاملی تبدیل شود.

کادر یحیی باید ترمیم شود؟

پیشکسوت پرسپولیس درباره لزوم تقویت کادر گل محمدی در فصل آتی اظهار کرد: آقای گل محمدی مربی باهوش و زیرکی است و کادر همراه ایشان در تمام این سال ها در کنار ایشان موفق عمل کرده است. فردی مثل حمید مطهری که بنده هم سعادت همکاری با ایشان را داشتم، از لحاظ فنی شرایط ایده آلی دارد و کماکان قادر به کمک رساندن به آقای گل محمدی است. به نظر من پرسپولیس در وضعیت فعلی به خونی تازه نیاز دارد.

او در این باره اضافه کرد: به این صورت که در کنار آقا یحیی و حمیدخان، ترجیحا یک نفر سومی اضافه شود که به این دو عزیز کمک کند. یک مربی خارجی می تواند بار کادرفنی را تا حدی ارتقا دهد و ایده های خود را با کادر فعلی به اشتراک بگذارد.

دلیل مصدومیت‌ها فقط بدنساز تیم نبود

سامان آقازمانی در پایان درباره علت مصدومیت های زیاد در پرسپولیس گفت: ابتدای باید علل این اتفاق تجزیه و تحلیل شود. این موضوع می تواند عوامل زیادی را شامل شود؛ مثل زمین تمرین، نوع تمرین دهی، شرایط استراحت بازیکنان و مسائل دیگر که احتمالا در این خصوص دخیل بوده است.

او ادامه داد: ابتدای باید این مسائل مورد بررسی قرار بگیرد و به خوبی ریشه یابی شود. نمی توان بدون درنظر گرفتن ابعاد مختلف این موضوع، صرفا بدنساز باشگاه را متهم کرد. مطمئنا بخشی از تقصیر ها به گردن بدنساز است ولی باید تمام عوامل را ابتدا مورد بررسی قرار داده و بعد قضاوت کنیم.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.