کد خبر : 18010 / /
/

اتریوم کلیدی‌ترین سطح پشتیبانی خود را از دست داد و به پایین‌ترین سطح قیمت خود از اوایل سال ۲۰۲۱ سقوط کرد. حالا اتریوم بیش از ۶۵ درصد با سقف تاریخی خود یعنی ۴۸۷۸ دلار فاصله دارد.

بیت‌کوین دوباره تا ۲۹ هزار دلار ریزش کرد و اتریوم مهم‌ترین حمایت خود را از دست داد. سناریو نزولی بازار رمزارزها هر روز پررنگ‌تر می‌شود.

اتریوم کلیدی‌ترین سطح پشتیبانی خود را از دست داد و به پایین‌ترین سطح قیمت خود از اوایل سال ۲۰۲۱ سقوط کرد. حالا اتریوم بیش از ۶۵ درصد با سقف تاریخی خود یعنی ۴۸۷۸ دلار فاصله دارد.

اولین جرقه ریزش بازار را بیت‌کوین زد. بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار رمزارزها در ۲۴ ساعت گذشته دوباره تا محدوده ۲۹ هزار دلار ریزش و کل بازار را قرمزپوش کرد. بسیاری از آلت‌کوین‌ها ریزش بیشتری نسبت به بیت‌کوین و اتریوم داشتند. مانند لینک، کاردانو و اوالانچ.

سناریو نزول بیشتر بازار رمزارزها آنجا جدی می‌شود که تورم آمریکا در بالاترین سطح ۴۱ سال اخیر قرار دارد و همه سرمایه‌گذاران خود را برای افزایش نرخ بهره آماده کرده‌اند. افزایش دوباره نرخ بهره در شرایطی که حالا بازار دارد قطعا شوک دیگری به رمزارزها خواهد داد.

اگر بخواهیم براساس داده‌های تاریخی روند بازار را پیش‌بینی کنیم احتمال سقوط بازار زیاد است. مگر زمستان رمزارزها نرسیده است؟ براساس داده‌های تاریخی در دوره‌های زمستان رمزارزها آلت‌کوین‌ها ۸۰ درصد از ارزش خود را از دست می‌دادند. اما حالا بسیاری از آلت‌کوین‌ها فقط ۶۰ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند و این یعنی بازار هنوز جا برای ریزش دارد.

کف بیت‌کوین محدوده ۲۱ تا ۲۳ هزار دلار است. براساس داده‌های آنچین سفارش‌های زیادی در این محدوده برای خرید گذاشته شده است. این می‌تواند نشان این باشد که انتظار به ریزش بسیار بیشتر است.

اگر بیت‌کوین محدوده ۲۸ هزار دلار را از دست بدهد آخرین سنگر حمایتی معتبر هم از می‌رود و احتمالا تشدید عرضه در بازار باعث ریزش بیشتر می‌شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.