کد خبر : 18017 / /
/

بازار سکه در اواسط هفته گذشته بر خلاف مسیر دلار حرکت کرد.

 عده ای از معامله گران بازار سکه با توجه به روند افزایشی قیمت اونس طلا و اسکناس آمریکایی در انتظار ورود قیمت سکه به کانال ۱۵ میلیون تومان هستند.

بازار سکه در اواسط هفته گذشته بر خلاف مسیر دلار حرکت کرد. 

ریزش در بازار سکه

فلز گران بهای داخلی در ابتدای هفته گذشته در نیمه اول کانال ۱۵ میلیون تومان معامله شد اما در روزهای میانی هفته با عقب نشینی نسبی قیمت اونس طلا و کاهش حباب قیمتی روبرو شد و فلز گران بهای  داخلی یک کانال ریزش کرد.

قیمت هر قطعه سکه  امامی در روز پنج‌‌شنبه 19 خرداد به رقم 14 میلیون و 950 هزار تومان به فروش رسید.

سیگنال قیمت طلا و دلار به بازار سکه

قیمت طلا در بازارهای جهانی در روند  معاملاتی روز گذشته به نزدیکی مرز 1880 دلاری رسید.این قیمت در مقایسه با روز پنجشنبه نزدیک به 30 دلار افزایش را نشان می دهد.

از طرفی هم جو هیجانی در بازار دلار همچنان پایدار است. معامله گران اسکناس آمریکایی هفته گذشته در سایه تصویب قطعنامه شورای حکام علیه ایران با قدرت وارد  بازار شدند و نرخ دلار به پرواز درآمد. 

 معامله گران بازار سکه با اشاره به این دو متغیر مهم معتقدند که سکه امروز سوخت لازم برای صعود را دارد و حتی می تواند بار دیگر وارد کانال ۱۵ میلیون تومان شود.

با این حال عده ای دیگر از معامله گران ترس از مداخله بازارساز دارند و در انتظار اصلاح قیمت بودند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.