کد خبر : 18019 / /
/

روز جمعه طلا تحت تاثیر انتشار گزارش تورم آمریکا اوج گرفت.

قیمت طلا در بازارهای جهانی در آخرین روز معاملاتی هفته بیش از 1.3 درصد رشد قیمت داشت و به نزدیکی مرز 1880 دلاری رسید.

روز جمعه طلا تحت تاثیر انتشار گزارش تورم آمریکا اوج گرفت. موضوعی که البته احتمال ادامه سیاست افزایش نرخ بهره نیم درصدی توسط فدرال رزرو را نیز افزایش خواهد داد. در حال حاضر با توجه به رشد مجدد تورم پیش بینی می شود فدرال رزرو تا ماه سپتامبر به افزایش های نیم درصدی نرخ بهره ادامه دهد.

طلا هم سوار بر موج نگرانی های اقتصادی بخشی از ضررهای چند وقت اخیر خود را جبران کرده است. با احتساب این رشد قیمتی، بازدهی هفتگی طلا از محدوده منفی وارد محدوده مثبت شد و مقدار 1.2 درصد را به ثبت رساند. همچنین بررسی دانشگاه میشیگان نشان می دهد شاخص احساسات مصرف کننده در این کشور به یکی از پایین ترین مقدارهای خود رسیده است. مهم ترین عامل این موضوع نیز افزایش قیمت بنزین در ایالات متحده است.

فعلا طلا در وضعیت رفت و برگشتی شدیدی قرار گرفته است و احتمال نوسان بالا در این بازار وجود دارد. از طرفی طلا به دلیل چشم انداز واکنش شدید فدرال رزرو به افزایش تورم فشار نزولی شدیدی را بر دوش می کشد زیرا افزایش نرخ بهره باعث افزایش هزینه فرصت نگهداری طلا و کاهش تقاضا می شود. از سوی تورم روز به روز در حال افزایش است و طلا همیشه از افزایش تورم سود می برد. از سوی دیگر نیز نگرانی های اقتصادی به دلیل جنگ و افزایش قیمت انرژی بسیار زیاد شده است و این موضوع نیز به سود طلا است.

در حال حاضر و در کوتاه مدت تحلیل گران بر این باورند که نشست هفته آینده فدرال رزرو مسیر حرکتی طلا در کوتاه مدت را مشخص خواهد کرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.