کد خبر : 18021 / /
/

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع)، ضمن تبریک سالروز ولادت امام رضا(ع) و همچنین اظهار تاسف به خاطر حادثه قطار مشهد-یزد، بیان کرد: اخیرا حادثه متروپل آبادان، تصادف قطار مشهد-یزد و یکی دو حادثه دیگر در مشهد، به دلیل خطای انسانی رخ دادند.

امام جمعه مشهد گفت: نوعی روحیه ولنگاری و بی‌بندوباری در برخی از افراد دیده می‌شود و باعث شده است نه تنها در امورات شرعی، بلکه در مسئولیت‌های کاری خود هم هیچ دقتی نداشته باشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع)، ضمن تبریک سالروز ولادت امام رضا(ع) و همچنین اظهار تاسف به خاطر حادثه قطار مشهد-یزد، بیان کرد: اخیرا حادثه متروپل آبادان، تصادف قطار مشهد-یزد و یکی دو حادثه دیگر در مشهد، به دلیل خطای انسانی رخ دادند. از کنار این خطاها نمی‌توان به سادگی گذشت. مسئولین مربوطه نه تنها باید علل این حادثه را بررسی کنند، بلکه باید تدابیر لازم به منظور پیشگیری از وقوع مجدد حوادث این چنینی نیز اندیشیده شود.

وی افزود: نوعی روحیه ولنگاری و بی‌بندوباری در برخی از افراد دیده می‌شود و باعث شده است نه تنها در امورات شرعی، بلکه در مسئولیت‌های کاری خود هم هیچ دقتی نداشته باشند. اشخاصی که در حوزه فرهنگ دارای مسئولیتی هستند، باید سعی کنند این روحیه ولنگاری و رخوت را در بین افراد از بین ببرند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به گزارش فعالیت‌های آستان قدس رضوی، اظهار کرد: ما از این خدمات و زحمات عزیزان تشکر می‌کنیم. امیدواریم این عزیزان اجر خود را از امام رضا(ع) دریافت کنند. حضرت خیلی به خدام خود توجه دارند. خادمان حرم امام رضا، فرشته اند.

علم‌الهدی : چند «عنکبوت سیاه فرهنگی» برای مبارزه با اسلام فیلم ساختند / چرا عده‌ای به اصطلاح ولایتمدار سکوت کرده اند؟

علم‌الهدی با بیان اینکه امام رضا(ع) در تمام عرصه‌های زندگی خود دچار فتنه‌ بودند، اضافه کرد: هرچند همه ائمه در زندگی خود درگیر فتنه و شیطنت دشمن بودند، اما فتنه‌های مامون ملعون از همه فتنه‌ها بدتر بود. مامون نه تنها به خود امام، بلکه با اساس امامت دشمن بود و سعی داشت ریشه امامت را بکند.

وی ادامه داد: امام رضا(ع) با تمام قدرت تلاش می‌کردند فتنه‌های مامون از بین برود. در بین تمام عزیزان پیامبر، دو عزیز بضعه نامیده شده‌اند. بضعه به معنای سرمایه است و این تعبیر تنها در مورد حضرت فاطمه زهرا(س) و امام رضا(ع) به کار برده شده است، زیرا اگر این دو بزرگوار نبودند، مسئله امامت از بین می‌رفت، اما تلاش‌های حضرت صدیقه اطهر(س) و علی بن موسی‌الرضا(ع) باعث شده است امروز ۴۰۰ میلیون انسان در دنیا از ارادتمندان ساحت مقدس اهل بیت(ع) باشند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.