کد خبر : 18026 / /
/

دفتر کنترل امور دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا عصر روز جمعه (به وقت محلی) با صدور یک دستورالعمل اعلام کرد که معافیت‌های پیشتر اعلام شده برای برخی مبادلات مربوط به مقابله با همه‌گیری کرونا از تحریم‌ها علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا معافیت‌های قبلی در خصوص مبادلات مرتبط با مبارزه کرونا درباره ایران را تمدید کرد.

ایران به مدت یکسال دیگر از تحریم‌های کرونایی معاف شد.

به نقل از ایسنا، دفتر کنترل امور دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا عصر روز جمعه (به وقت محلی) با صدور یک دستورالعمل اعلام کرد که معافیت‌های پیشتر اعلام شده برای برخی مبادلات مربوط به مقابله با همه‌گیری کرونا از تحریم‌ها علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرده است.

آمریکا که علی‌رغم ادعاهای خود مبنی بر مستثنی کردن مبادله کالاهای بشردوستانه از تحریم‌های ایران سابقه‌ای طولانی در تحریم غذا و دارو علیه کشورمان دارد، سال گذشته پس از انتقادات فراوان درخصوص تاثیر تحریم‌ها بر اقدامات موثر ایران برای مقابله با کرونا در اقدامی نمادین اعلام کرد که مبادلات مربوطه را از تحریم‌ها علیه تهران معاف کرده است.

اکنون وزارت خزانه‌داری آمریکا در دستورالعمل جدید خود همان مبادلاتی را که سال گذشته معاف اعلام کرده بود تا تاریخ ۱۷ ژوئیه ۲۰۲۳  مجدداً از تحریم‌ها مستثنی کرده است.

بنابر گزارش وب سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا، در این دستورالعمل آمده است که انجام مبادلات ذیل با ایران تا تاریخ مذکور ممنوعیتی ندارد:

۱- صادرات کالا یا فناوری مورد استفاده در پیشگیری، تشخیص یا درمان کووید-۱۹

۲- صادرات یا انجام معاملات مربوط به کالاهای مرتبط با کووید-۱۹.

۳- صادرات یا واردات خدمات به یا از مبدا ایران در هر موردی که به پیشگیری، تشخیص یا درمان کووید-۱۹ مرتبط باشد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.