کد خبر : 18092 / /
/

در تدوام بروز نابسامانی‌های اقصادی، اجتماعی و سیاسی در سرزمین‌های اشغالی، منابع رسانه‌ای از شروع اعتصابات تازه در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی خبر دادند

 

منابع رسانه‌ای از دور تازه اعتصاب معلمان و رانندگان اتوبوس در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی خبر دادند.

در تدوام بروز نابسامانی‌های اقصادی، اجتماعی و سیاسی در سرزمین‌های اشغالی، منابع رسانه‌ای از شروع اعتصابات تازه در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی خبر دادند.

به گزارش روزنامه «جروزالم پست» معلمان قدس اشغالی از صبح یکشنبه دست به اعتصاب زدند و به همین دلیل کلاس‌ها از ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی شروع شد.

این اعتصاب علاوه بر قدس اشغالی،در شهرک‌های اطراف آن از قبیل «افرات»، «مواسرت»، «معال ادومیم مدیین»، «مدیین ایلیت»، «بیت شمش» و «الخلیل»  تکرار شد.

وبگاه «تایمز اسرائیل»نیز غروب یکشنبه از اعتصاب رانندگان اتوبوس در شهرهای مختلف سرزمین‌های اشغالی خبر داد و نوشت، انتظار می‌رود رانندگان اتوبوس در چند شهر از ساعت ۵ صبح تا ۸:۳۰ صبح فردا دوشنبه به عنوان بخشی از مناقشه کارگری اعتصاب کنند.

اعتصاب رانندگان اتوبوس‌ در شهر‌های «حیفا»، «عفوله» و «طبریه» و مسیرهای بین شهری به «قدس اشغالی» و «بئرشبع» صورت گیرد. این اعتصاب رفت‌ و آمد صبحگاهی را در مناطق عنوان شده مختل خواهد کرد.

منابع خبری چندی قبل نیز  از لغو سه پرواز شرکت هوایی این رژیم به اروپا در بازه زمانی ۲۴ ساعته به دلیل «اعتصاب» و نقص فنی هواپیماها خبر داده و گزارش کردند که سه پرواز خطوط هوایی «ال عال» از فرودگاه بن گوریون  به مقصدهای مختلف در اروپا در کمتر از ۲۴ ساعت لغو شد. این شرکت اعلام کردهکه کمبود نیرو  و نقص فنی در هواپیماها دلیل این حادثه بوده است.

با لغو دیروز پروازها، اینک جمع کل لغو پروازها در ماه گذشته متجاوز از ۲۰ مورد شد که تقریبا همگی به دلیل اعتصاب در فلسطین اشغالی بوده است.

روزنامه «معاریو»  اخیر نوشت که آمار فقر میان شهرک نشینان صهیونیست افزایش یافته، مسئله‌ای که نشان‌دهنده شکست سیاست‌های رژیم اشغالگر اسرائیل در رسیدگی به این مشکل به ویژه پس از شیوع بیماری کروناست.

 به نوشته معاریو، بر اساس تعریفی که بیمه اسرائیل از خط فقر ارائه داده است، یک میلیون و ۹۲۰ هزار صهیونیست فقیر هستند (معادل ۲۰ درصد از کل صهیونیست‌ها) که شامل حدود ۸۶۰ هزار کودک و ۱۶۰ هزار بعد از سن بازنشستگی نیز می‌شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.