کد خبر : 18099 / /
/

آذرکیوان امیری پور در حاشیه آیین تکریم و معارفه رییس اداره آموزش و پرورش بادرود در نطنز اظهار داشت: کمبود ۱۶ هزار معلم در مقاطع مختلف آموزش و پرورش استان اصفهان به ویژه دوره ابتدایی به یک چالش جدی تبدیل شده است.

معاون تربیت و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: آموزش و پرورش استان اصفهان ۱۶هزار معلم کمبود دارد و این وضعیت بحرانی است.

 

آذرکیوان امیری پور در حاشیه آیین تکریم و معارفه رییس اداره آموزش و پرورش بادرود در  نطنز  اظهار داشت: کمبود ۱۶ هزار معلم در مقاطع مختلف آموزش و پرورش استان اصفهان به ویژه دوره ابتدایی به یک چالش جدی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه کمبود معلم در سطح استان اصفهان در وضعیت  بحرانی‌ است، افزود: همه باید برای رفع مشکلات  آموزش و پرورش استان اصفهان تلاش کنند تا از این وضعیت خارج شود و وضعیت رو به بهبودی باشد.

وی در ادامه گفت: طبق توافقات انجام شده با دانشگاه فرهنگیان، به زودی حدود یک هزار دانشجومعلم به کمک آموزش و پرورش می‌آیند و با حضور در کنار معلمان مدارس به کار مشغول می‌شوند در حالی که این تعداد افراد جوابگوی کمبود ۱۶هزار معلم نخواهد بود.

معاون تربیت و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان منطقه بادرود را به لحاظ نیروی انسانی دارای پتانسیل بالا ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه در این منطقه با کمبود نیرو مواجه نیست و وضعیت این منطقه نسبت به برخی دیگر از مناطق بهتر است.

به گزارش تسنیم؛ منطقه بادرود دارای ۴۰ واحد آموزشی و قریب به چهار هزار دانش آموز است که از این تعداد ۱۴ مدرسه وضعیت خوبی دارند و متاسفانه چهار واحد آموزشی تخریبی و ۲۲ آموزشگاه دیگر نیازمند نوسازی و مقاوم‌سازی هستند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.