کد خبر : 18134 / /
/

محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد که در حال حاضر گفتگوهای گسترده‌ای میان احزاب مختلف عراق در جریان است تا بر سر تشکیل دولت به تفاهم برسند.

 رئیس پارلمان عراق اعلام کرد که بن بست سیاسی در این کشور ادامه نخواهد یافت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد که در حال حاضر گفتگوهای گسترده‌ای میان احزاب مختلف عراق در جریان است تا بر سر تشکیل دولت به تفاهم برسند.

وی همچنین وعده داد که با توجه به این گفتگوها، بن بست سیاسی موجود در عراق ادامه نخواهد داشت.

در همین راستا، علی الفتلاوی، از رهبران چارچوب هماهنگی شیعیان عراق در واکنش به استعفای نمایندگان جریان صدر در پارلمان اظهار کرد: ما در چارچوب هماهنگی به این دلیل که نخست‌وزیر سهم گروه شیعیان است با نمایندگان مستقل برای انتخاب شخصی جهت اداره دولت همکاری خواهیم کرد. ما مسئولیت آن را برعهده خواهیم داشت چرا که نامزد از میان ما که فراکسیون اکثریت هستیم، خواهد بود.

الفتلاوی گفت، در صورتی که استعفای نمایندگان جریان صدر نهایی شود و درخواست حضور جایگزین مطرح گردد، ممکن است که بیشتر نامزدهای چارچوب هماهنگی شیعیان جایگزین نمایندگان جریان صدر شوند و این امر باعث افزایش تعداد نمایندگان چارچوب هماهنگی در پارلمان می‌شود.

مقتدی صدر پیشتر به حسن العذاری، رئیس فراکسیون صدر دستور داده بود تا استعفاهای اعضای فراکسیونش را به محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق اعلام کنند. الحلبوسی هم استعفای نمایندگان صدر را قبول کرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.