کد خبر : 18135 / /
/

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری ۲ سارق که با استفاده از خودروی سرقتی ترانس های برق فشار قوی سرقت می کردند، خبر داد.

ماموران کلانتری قلعه نو در حال گشت زنی به یک دستگاه خودروی پیکان که در کنار یک دستگاه ترانس برق فشار قوی متوقف شده بود، مشکوک شدند و پس از مدتی تعقیب و گریز در یک عملیات ضربتی خودرو متوقف و سارقان بازداشت شدند.

 فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری ۲ سارق که با استفاده از خودروی سرقتی ترانس های برق فشار قوی سرقت می کردند، خبر داد.

سرهنگ دوستعلی جلیلیان روز دوشنبه در این باره گفت: صبح دیروز ماموران کلانتری قلعه نو در حال گشت زنی در محدوده بودند که به راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی پیکان سفید رنگ که در کنار یک دستگاه ترانس برق فشار قوی متوقف شده بود، مشکوک شدند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این افراد به محض مشاهده ماموران به سرعت سوار بر خودرو شده و از محل متواری شدند، عنوان کرد: پس از مدتی تعقیب و گریز در یک عملیات ضربتی خودرو متوقف و هر ۲ متهم دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری اضافه کرد: در بررسی های اولیه مشخص شد که خودرو متهمان سرقتی بوده و روز قبل این خودرو در محدوه شهر ری سرقت شده است و در بررسی های بیشتر تعدادی ترانس های برق مسروقه کشف و متهمان به سرقت این اموال اعتراف کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را سه میلیارد ریال اعلام و متهمان برای پی جویی های انتظامی به کلانتری انتقال یافتند.

سرهنگ جلیلیان خاطرنشان کرد: متهمان سابقه دار بودند و پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری همچنین از دستگیری زورگیری که با تهدید سلاح سرد یک دستگاه تلفن همراه از زوجی سرقت کرده بود، خبر داد.  

سرهنگ جلیلیان گفت: ساعت یک بامداد در پی خبر دریافتی از مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، مبنی بر زورگیری از زوجی در محدوده پل خبرنگارسیزده آبان بلافاصله تیم عملیاتی کلانتری این محل دبه نشانی اعلامی اعزام شدند.

وی ادامه داد: مال باختگان اظهار کردند که فردی به صورت پیاده درحالی که یک قبضه سالح سرد (چاقو) در دست داشت با تهدید گوشی تلفن همراه خانم را به سرقت برده و از محل متواری می شود.

فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به اینکه مال باختگان موفق شده بودند چهره سارق را به خاطر بسپارند، مشخصات سارق در اختیار تیم های مختلف کلانتری قرار گرفت و طرح مهار به اجرا در آمد، افزود: متهم در کمتر از ۱۰دقیقه مشاهده و در یک تعقیب و گریز چند دقیقه ای متهم دستگیر و گوشی مال باخته و همچنین سلاح سرد، از متهم کشف شد.

سرهنگ جلیلیان خاطرنشان کرد: در تحقیقات انجام شده متهم سابقه دار به بزه ارتکابی معترف و پس از تکمیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.