کد خبر : 18810 / /
/

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از آن است که از ابتدای هفته تا امروز در بین خودروهای پراید موجود در بازار نوسانات قیمتی نزولی بوده است.

قیمت پراید نوسان دارد. قیمت پراید همچنان در حال افزایش است. قیمت پراید تحت تأثیر بازار ارز است. قیمت پراید و سایر خودروهای پرطرفدار ایرانی را در این خبر دنبال کنید. برای اطلاع از آخرین قیمت پراید با خبر روز همراه باشید.

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از آن است که از ابتدای هفته تا امروز در بین خودروهای پراید موجود در بازار نوسانات قیمتی نزولی بوده است به طوری که مدل ۱۵۱ سال ۱۴۰۱ از ۱۸۶ میلیون تومان در شنبه گذشته امروز به ۱۸۳ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در این مدت ۳ میلیون تومان ارزان شده است و ۱۷۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

در بین خودروهای پژو نیز در این مدت نوسانات قیمتی نزولی بوده است به طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ از ۳۰۴ میلیون تومان در ابتدای هفته امروز به ۳۰۱ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز از شنبه گذشته تا امروز یک میلیون تومان ارزان شده است و ۲۹۳ میلیون تومان قیمت خورده است.

در بین خودروهای سمند نیز ریزش قیمت ها در این مدت مشهود بوده است به طوری که سمند ef۷ مدل ۱۳۹۹ از ۳۱۵ میلیون تومان در روز شنبه امروز به ۳۱۲ میلیون تومان رسیده است.

در بین خودروهای دنا نیز ریزش قیمت‌ها رخ داده است به طوری که دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ از ۴۰۳ میلیون تومان در روز شنبه امروز به ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز از ۳۹۳ میلیون تومان در روز شنبه امروز به ۳۸۵ میلیون تومان رسیده است.

قیمت روز خودرو در جدول زیر آمده است:

قیمت پراید

جدیدترین جدول قیمت پراید

قیمت انواع پراید امروز 8 تیر 1401 به شرح زیر است:

قیمت پراید

قیمت پراید| توافق قیمتی مهم با خودروسازان کشور 

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، وزیر صمت گفت: طراحی خودرو ۱۸ ماه طول می‌کشد و ما کار طراحی خودروی اقتصادی را از اواخر سال گذشته در شرکت ایران خودرو آغاز کردیم و سال آینده وارد بازار می‌شود.

سیدرضا فاطمی امین گفت: ما در تولید خودروی متناسب با قدرت خرید مردم دچار نقص هستیم، در سال‌های گذشته این نقص با فروش پراید جبران می‌شد و الان تا حدودی با تیبا جبران می‌شود، اما این محصولات کیفیت مناسب را ندارند، ما باید به سمت تولید خودروهای اقتصادی برویم یعنی خودروهایی که هم قیمت مناسب دارند و هم با قدرت خرید مردم سازگار هستند.

وی ادامه داد: ممکن است یک خودرو با قیمت واقعی و معقول عرضه شود، اما باز هم بخشی از مردم قادر به خرید آن نباشند و این نقص در صنعت خودروسازی ما وجود دارد.

وزیر صمت گفت: همچنین در آیین نامه واردات خودرو نیز امتیاز ویژه‌ای برای خودروهای اقتصادی گذاشتیم تا هم به تعداد بیشتری وارد شوند و هم سقف قیمتی به گونه‌ای باشد که افراد بیشتری قدرت خرید آن را داشته باشند البته این خودرهای وارداتی هم باید بتدریج داخلی سازی شوند؛ به زودی آیین نامه واردت خودرو نهایی و ابلاغ می‌شود.

وی افزود: در خصوص قیمت خودرو هم اکنون با چند نوع قیمت مواجه هستیم، اولی قیمت بازار است که خیلی بالاتر از قیمت کارخانه است و علت هم این است که بازار خودرو سوداگری شده است و چون عرضه با تقاضا اختلاف دارد، قیمت بازار ۵۰ تا ۸۰ درصد بالاتر از قیمت کارخانه است.

فاطمی امین تصریح کرد: قیمت دیگری که ما در خودرو با آن مواجه هستیم قیمت فروش کارخانه است که بر اساس قیمت تمام شده تعیین می‌شود و امسال با خودروسازان توافق کردیم تا قیمت تمام شده را کاهش دهند تا زیان آن‌ها هم کمتر شود.

۲۱ اردیبهشت سال جاری  دولت واردات خودرو را آزاد کرد و مقرر شد تا آئین نامه واردات خودرو تهیه شود اما با گذشته چند ماه از خبر واردات خودرو هنوز طرح تدوین آئین نامه با تعلل وزارت صمت روبه‌رو شد و همین امر در کنار ماجرای خودروهای بی‌کیفیت داخلی عاملی شد تا وزیر صنعت را به استیضاح نزدیک کند. نمایندگان اصرار بر بی کفایتی وزیر داشتند از آن طرف فاطمی امین خود را مقصر اوضاع خودرو نمی‌دانست. این در حالی است که قرار بود با واردات خودرو مدیریت قیمت‌ها در بازار انجام و آرامش به بازار برگردد اما سیاست گذاری‌های بدون کار کارشناسی و فروش خودرو در سامانه یکپارچه خودرو آن هم با ایرادات بسیار بازار خودرو را آشفته‌تر کرد. 

کشمکش فاطمی امین با مجلس افزایش یافت. روندی که موجب شد تا وزیر صمت اولین کارت زرد خود را از مجلس کند. 

چند روز پس از دریافت کارت زرد این بار نمایندگان مجلس به دلیل عدم مدیریت مناسب وزیر صنعت، طرح استیضاح فاطمی امین را در دستور کار قرار داند، طرحی که با فرصت دو ماهه فعلا متوقف شده است. 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.