کد خبر : 18898 / /
/

خانم جوانی با من تماس گرفت، با صدای لرزان گفت که یک سال است یگانه پسرش گمشده است،

خانم جوانی با من تماس گرفت، با صدای لرزان گفت که یک سال است یگانه پسرش گمشده است، بعد از هر جمله که می گفت، آه می کشید و بغض می کرد، در میان حرف هایش گفت: " مهزیار با همه بچه ها فرق دارد، او فقط به ما عادت دارد و نمی تواند بدون ما جایی بماند، او مبتلا به اوتیسم است" این هارا می گفت و اشک می ریخت.

"مهزیار ویسی نژاد غلامی " پسر بچه 10 ساله که مبتلا به اوتیسم است، در 11 دی 98 در منطقه اسلام آباد شرقی در اهواز در حیاط خانه مشغول بازی بود، پدر و مادر او به دلیل اختلال رفتاری( اوتیسم) او همیشه در حیاط را قفل می کردند تا او به تنهایی از خانه خارج نشود، در آن رور از غفلت پدر و مادر استفاده کرد و وقتی متوجه باز بودن در خانه شد، از منزل خارج شد.

از "مهزیار" فقط سویشرتش باقی ماند

شخصی بعد از دیدن "مهزیار" متوجه گمشدن او می شود و او را به کلانتری محل در منطقه اسلام آباد شرقی اهواز تحویل می دهد، از آنجایی که افراد مبتلا به اوتیسم توانایی ارتباط برقرار کردن در محیط جدید را ندارند، در کلانتری شروع به بی قراری می کند، دیگران هم که اطلاعی از اختلالات رفتاری "مهزیار" نداشتند، در آرام کردن او مستاصل می شوند و متاسفانه زمانی که پدر او برای تحویل گرفتن فرزندش به کلانتری مراجعه می کند، متوجه می شود که او فرار کرده است و فقط سویشرت او هنگام فرار کردن در کلانتری باقی مانده بود.

از آن اتفاق یک سال می گذرد و با تمام پیگیری های پلیس و خانواده  هیچ خبری از "مهزیار" نیست.پدرش به واسطه قاب رکنا از کسانی که از سرگذشت پسرش اطلاع دارند می خواهد که به آن ها اطلاع دهند.

کیف، تبلت، جوراب، لباس و حتی حوله تن پوش "مهزیار" که از مادر هدیه گرفته بود، تنها تسکین بغض های مادر در این یک سال بی خبری از اوست.

کسانی که از سرگذشت مهزیار اطلاع دارند با شماره 23051456-021 تماس بگیرند. برای کمک به این خانواده لینک خبر را برای دوستان خود ارسال کنید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.