کد خبر : 19073 / /
/

سایمون شرکلیف، سفیر این دولت در ایران هم با رد گزارش سازمان اطلاعات سپاه گفت: دیپلمات بریتانیایی که در این گزارش از او نام برده شده، حدود ۸ ماه پیش و پس از پایان مأموریتش ایران را ترک کرده است.

 

روزنامه دولت: معاون سفیر انگلیس بازداشت شد، اما بعد از تفهیم اتهام آزاد و از کشور اخراج شد

روزنامه ایران در باره دستگیری سه دیپلمات خارجی نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد: «گزارش‌های دستگیری یک دیپلمات انگلیسی در ایران کاملاً نادرست است».

سایمون شرکلیف، سفیر این دولت در ایران هم با رد گزارش سازمان اطلاعات سپاه گفت: دیپلمات بریتانیایی که در این گزارش از او نام برده شده، حدود ۸ ماه پیش و پس از پایان مأموریتش ایران را ترک کرده است. سفیر انگلیس در حساب توئیتر خود نوشت: «این گزارش‌ها مبنی بر اینکه معاون سفیر ما در حال حاضر در بازداشت است بسیار جالب است. او در دسامبر گذشته در پایان مأموریت خود ایران را ترک کرد.»

اما نکته جالب توجه آن است که به گزارش رسانه‌های خبری، معاون سفیر انگلیس در ایران که یک مقام دیپلماتیک محسوب می‌شود، پس از بازداشت و تفهیم اتهام از کشورمان اخراج شده است. این در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا علیرغم انتشار ویدیوی بازداشت وی، این خبر را تکذیب کرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.