کد خبر : 19095 / /
/

عصر ایران نوشت: شهید بهشتی تاکید داشت: آگاهی بدهید ولی بر مردم هیچ‌چیز را تحمیل نکنید.

کم حجاب ها و بی حجاب ها؛ اعضای خانواده ما هستند یا زنان و دختران دزدان؟! قاسم سلیمانی و سید احمد خاتمی پاسخ می دهند

عصر ایران نوشت: شهید بهشتی تاکید داشت: آگاهی بدهید ولی بر مردم هیچ‌چیز را تحمیل نکنید. برخلاف دستور قرآن مبادا مسلمان‌بودن و مسلمان‌زیستن را بخواهید بر مردم تحمیل کنید که اگر تحمیل کردید، آنها علیه این تحمیل‌تان طغیان خواهند کرد.

پوشش زنان جامعه امروز ایران، بسیار متنوع تر از گذشته است و در این میان، بحث حجاب به عنوان یکی از دیرینه ترین مباحث کشور، بار دیگر داغ شده است؛ گو این که با گرم تر شدن هوا و کمتر شدن پوشش زنان، فصل سالانه پرداختن به این موضوع در خطبه های نماز جمعه و گشت ارشاد و ... آغاز می شود و بعد از چند خطبه آتشین و پر و خالی کردن چند ون از زنان و دختران کم حجاب، موضوع فیصله می یابد.

آنچه اما باعث شد این چند سطر نگاشته شود، سخنان امروز امام جمعه موقت تهران است در باب زنان بی حجاب که آنها را به دزدان و اختلاسگران نسبت داده است.

پیشنهاد می شود دو دیدگاه متفاوت که در پی می آید را باهم مقایسه و درباره نتایج و خروجی های هر کدام شان تامل کنید. دیدگاه اول از خبرگزاری ایرنا بازنشر می شود؛ بخوانید:

سردار قاسم سلیمانی با انتقاد از نوع نگاه و رفتار برخی روحانیون و افراد مذهبی می گوید: من و آدم‌های خودم. من و رفقای خودم. من و مریدهای خودم. این بی‌حجاب است، این باحجاب است. این چپ است، آن راست است، این اصلاح طلب است، او اصولگراست، خب پس چه کسی را می‌خواهید حفظ کنید؟ همان دختر کم‌حجاب دختر من است. دختر ما و شماست؛ نه دختر خاص من و شما، اما جامعه ماست.

فقط رابطه حزب‌اللهی با حزب‌اللهی معنا ندارد. رابطه حزب‌اللهی با کسی که دینش ضعیف‌تر است موضوعیت دارد. جامعه ما خانواده ماست. این‌ها همه مردم ما هستند. این ها بچه های ما هستند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.