کد خبر : 19103 / /
/

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و معاون عملیات پلیس راهور پایتخت در اطلاعیه‌های جداگانه‌ای خدمت‌رسانی به نمازگزاران عید قربان و تمهیدات ترافیکی پلیس برای برگزاری دعای عرفه و نماز عید قربان در تهران را تشریح کردند.

با توجه به اینکه مراسم دعای عرفه از ساعت ۱۴ امروز شروع می‌شود و فردا نیز نماز عید قربان برگزار خواهد شد، از نمازگزاران خواسته شده در رفت‌وآمد خود به تمهیدات عبور و مرور توجه داشته باشند.

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و معاون عملیات پلیس راهور پایتخت در اطلاعیه‌های جداگانه‌ای خدمت‌رسانی به نمازگزاران عید قربان و تمهیدات ترافیکی پلیس برای برگزاری دعای عرفه و نماز عید قربان در تهران را تشریح کردند.

مهر به نقل از روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گزارش داد، خدمات‌رسانی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت به نمازگزاران شرکت‌کننده در مراسم نماز عید قربان که روز یکشنبه نوزدهم تیر در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود، انجام می‌شود.

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برای آرامش خاطر و رفاه حال شرکت‌کنندگان گرامی، ضمن تخصیص ناوگان ویژه مراسم و برقراری سرویس‌های دربستی از مساجد و پایگاه‌های بسیج مناطق ۲۲ گانه سطح شهر، از ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه بامداد از مبادی و میادین به شرح زیر نسبت به جابجایی شهروندان گرامی، اقدام می‌کند:

سه راه تهرانپارس – پایانه آزادی – میدان خراسان – پایانه خاوران – شهرک شهید محلاتی – فلکه دوم تهرانپارس – میدان رسالت – میدان راه آهن – بازار دوم نازی‌آباد – میدان انقلاب اسلامی (پایانه کاوه) – فلکه دوم صادقیه – فلکه سوم دولت آباد – ۱۳ آبان

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم، شرکت‌کنندگان به مبادی و میادین اولیه، بازگردانده می‌شوند.

تمهیدات ترافیکی در پایتخت

همچنین ایرنا گزارش داد، محمد رازقی، معاون عملیات پلیس راهور پایتخت گفت: با توجه به برگزاری مراسم دعای روز عرفه از ساعت ۱۴ امروز در نقاط اماکن مذهبی پرتردد به ویژه حسینیه‌ها، امامزادگان و سایر اماکن مذهبی، پلیس حضوری مستمر برای رفع گره ترافیکی دارد.

رازقی افزود: بسیاری از مردم تمایل دارند با موتورسیکلت به مراسم عزیمت کنند که از شهروندان می‌خواهیم حتما موتورسیکلت‌های خود را در پارکینگ‌های مشخص شده قرار دهند و از پارک در حاشیه خیابان و مسیرهای پیاده خودداری کنند.

وی ادامه داد: پلیس نهایت همکاری را با مردم می‌کند و تلاش دارد نظم خوبی در مسیرهای منتهی به مراسم ایجاد کند و اعمال قانون در دستور کار پلیس نیست.

وی با بیان اینکه نماز عید قربان راس ساعت هشت روز یکشنبه در مصلای تهران برگزار خواهد شد، گفت: عوامل پلیس از ساعت ۶ صبح ضمن حضور در مسیرهای منتهی به مصلای امام خمینی (ره) ممنوعیت توقف اجرا خواهند کرد.

به گفته سرهنگ رازقی، از ساعت ۶ صبح فردا (یکشنبه) در بزرگراه‌های شهیدان سلیمانی و مدرس و همچنین خیابان‌های قنبرزاده و بهشتی ممنوعیت توقف اجرا خواهد شد و توقف هرگونه وسایل نقلیه در این مسیرها ممنوع است و از نمازگزاران می‌خواهیم خودرو خود را در پارکینگ‌های تعیین شده قرار دهند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.