کد خبر : 19123 / /
/

راساس آمارهای بانک مرکزی متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در تهران به رقم 40 میلیون تومان نزدیک شده است.

فایل های سبز سنگین تر از فایل های قرمز شدند

 بررسی فایل های فروش در منطقه 7 پایتخت نشان می دهد که بیشترمالکان قیمتی زیر قیمت میانگین منطقه برای فروش پیشنهاد داده اند . هرچند این رویه درمورد خانه های نوساز یا با عمر بنای کم تر از 5 سال صدق نمی کند .

به گزارش اقتصادنیوز ، براساس آمارهای بانک مرکزی متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در تهران به رقم 40 میلیون تومان نزدیک شده است.

رقمی که نسبت به ماه قبل ۸.۴ درصد افزایش داشته و  نسبت به ماه مشابه سال قبل نیز معادل ۳۲.۸ درصد افزایش داشته است.

منطقه 7 رکورددار رشد قیمت مسکن

بنا به گزارش اکوایران، در این میان بیشترین رشد قیمت درخرداد ماه را منطقه 7 با رشد 14.20 درصدی داشته است در این منطقه متوسط قیمت هر مترمربع معامله شده 37 میلیون و 718 هزار تومان است.

فایل های سبز سنگین تر از فایل های قرمز شدند

بررسی فایل های فروش در این منطقه نشان می دهد بیشتر فروشندگان حاضرند زیر قیمت منطقه آپارتمان هایشان را بفروشند و فایل های سبز در این منطقه نسبت به فایل های قرمز سنگینی می کند.

در برخی از محلات این منطقه می توان آپارتمان های قدیمی را متری 22 میلیون تومان هم خریداری کرد .

منطقه محبوب زوج های جوان در پایتخت

منطقه 7 به دلیل دسترسی های خوبی که به مناطق مرکزی شهر دارد یکی از مناطق محبوب زوج های جوان است .

قیمت آپارتمان های قدیمی و نوساز در این منطقه تفاوتی 7 میلیون تومان تا 12 میلیون تومان دارد . به طور مثال آپارتمانی قدیمی در خواجه نظام  با قدمت 30 سال متری 22 میلیون و 330 هزار تومان پیشنهاد قیمت شده که در همین محله قیمت آپارتمانی نوساز 33 میلیون تومان پیشنهاد شده است .

برخی محلات این منطقه مانند سبلان، نامجو، نظام آباد قیمت هر متر مربع آپارتمان زیر نرخ میانگین تهران است و برخی محلات مانند سهرودی شمالی، مطهری، آپادانا و سید خندان قیمت میانگین تهران را رد می کنند.

قیمت آپارتمان

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.