کد خبر : 19180 / /
/

در این ۱۶ روز همه هواداران پرسپولیس منتظر تکمیل لیست خرید یحیی گل‌محمدی بوده‌اند

سعید صادقی هفتمین و آخرین خرید پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات تابستانی بوده اما از روزی که او با بادیگارد به باشگاه پرسپولیس رفت و قرارداد بست ۱۶ روز می‌گذرد.

در این ۱۶ روز همه هواداران پرسپولیس منتظر تکمیل لیست خرید یحیی گل‌محمدی بوده‌اند و چشم انتظار خریدهای بعدی هستند اما هیچ خبری از باشگاه پرسپولیس بیرون نیامده و به نظر می‌رسد موتور پرشتاب درویش و همکارانش در باشگاه پرسپولیس به یکباره متوقف شده و در کوچه‌ای بن‌بست گیر کرده است.

پرسپولیس در حالی دو مدافع میانی، یک مدافع – هافبک چپ، یک وینگر، یک مدافع – هافبک راست، یک هافبک میانی و یک دروازه‌بان نامدار به خدمت گرفته که همچنان در خط حمله و جایی که فصل قبل در آن احساس کمبود می‌کرد، مشکل دارد. پرسپولیس برای این پست سراغ گزینه‌های خارجی رفت و از همان ابتدا دست روی کاسیانو دیاز مهاجم برزیلی شاغل در لیگ پرتغال گذاشت اما بیش از سه هفته است که باشگاه در تدارک مقدمات این انتقال است و به نظر می‌رسد در سیکلی معیوب گرفتار آمده و دور خود می‌چرخد. پرسپولیس غیر از کاسیانو، منشا را هم به عنوان مهاجم خارجی مد نظر داشت که با رقم پیشنهادی بالاتر در باشگاه خودش ماندنی شد تا باشگاه روی کاسیانو متمرکز شود اما هر روز مسأله جدیدی در مورد او مطرح می‌شود. در حالی که مدت‌هاست هواداران پرسپولیس منتظرند تا خبر نهایی شدن قرارداد با این بازیکن را از باشگاه به صورت رسمی بشنوند این اتفاق نیفتاده است. البته بیشتر از دو هفته است که می‌شنویم توافقات نهایی با این بازیکن و باشگاهش صورت گرفته اما مشخص نیست چرا هر بار مسأله جدیدی مانع نهایی شدن این انتقال می‌شود. یک بار می‌گویند مشکل انتقال پول است، بار دیگر شنیدیم باشگاه پرتغالی پول بیشتری خواسته و حالا بحث پرداخت نشدن یک سوم مبلغ رضایتنامه اوست در حالی که برخی می‌گویند اصلاً پولی به حساب باشگاه ویزلا پرداخت نشده است! آخر هفته قبل معاون باشگاه پرسپولیس باز هم روی نهایی شدن این قرارداد تأکید کرد و حتی شایعه شد این بازیکن یکشنبه شب به تهران خواهد آمد اما تا عصر دیروز خبری از کاسیانو نشد.

بابایی استقلالی‌ها و فشاری که مضاعف شد

استقلال پیمان بابایی را جذب کرد، ر حالی که پرسپولیس زمستان سال گذشته و حتی قبل از شروع فصل قبل بشدت دنبال این بازیکن بود که تراکتور رضایتنامه‌اش را نداد. حالا و در شرایطی که پرسپولیس ۱۶ روز است نتوانسته بازیکن جدیدی به خدمت بگیرد استقلال پشت سر هم بازیکن می‌گیرد و طی همین مدت توانسته ۶-۵ بازیکن جدید به خدمت خود در آورد و حتی نفرات موفقی مثل یامگا و حسین‌زاده هم ظاهراً ماندنی شده‌اند. این مسأله نگرانی‌ها را بین هواداران پرسپولیس بیشتر کرده است و آنها درباره این حرف می‌زنند که استقلال ۷-۶ مهاجم دارد اما ما فقط مهدی عبدی و حامد پاکدل را در اختیار داریم و خبری از مهاجم دیگری نیست. با جذب پیمان بابایی استرس از سوی هواداران پرسپولیس بسیار بیشتر هم شد چرا که آنها فکر می‌کردند بابایی گزینه یحیی بوده و آبی‌ها با ربودن او انتقام جذب سعید صادقی را گرفته‌اند که البته معاون باشگاه پرسپولیس تأکید کرد پرسپولیس اصلاً بابایی را نمی‌خواسته و او در لیست فعلی گل‌محمدی نبوده است. البته این مسأله در اصل قضیه تغییری ایجاد نکرد و مطالبه اصلی هواداران پرسپولیس مهاجم نوکی است که فعلاً جذب نشده.

مهاجم دوم خارجی؟ شوخی می‌کنید!

در حالی که پرسپولیس در خرید کاسیانو اندر خم یک کوچه است و نتوانسته مقدمات انتقال را پیش ببرد صحبت از خرید مهاجم خارجی دوم هم می‌شود! جالب اینکه برخی می‌گویند تمیروف هم اصلاً به همین خاطر در تمرینات حاضر شده که اگر مهاجم خارجی دوم جذب شد او را رد کنند و برود اما مثل روز روشن است که خبری از مهاجم خارجی دوم نیست و تمیروف هم ماندنی خواهد شد. در واقع تمام آن حرف‌هایی که درباره مهلت سه روزه به تمیروف گفته می‌شد باد هواست و او را فصل بعد هم در پرسپولیس یحیی خواهیم دید.

هافبک دفاعی جذب نمی‌کنید؟

هواداران پرسپولیس غیر از مهاجم نوک خارجی روی پست هافبک دفاعی و مدافع چپ هم زوم کرده‌اند که البته فعلاً گیرشان روی پست هافبک دفاعی است. هفته قبل گفته شد مذاکرات با رضا اسدی به بن‌بست رسیده و این بازیکن بیشتر از رقم قرارداد فصل قبلش پول می‌خواهد اما پرسپولیس نصف آن پول را به اسدی می‌دهد. در حالی که گفته می‌شد اسدی قطعاً از پرسپولیس رفته و دیگر برنمی‌گردد محمدی اعلام کرد مذاکرات با او ادامه دارد. در عین حال بحث جذب احمدرضا زنده‌روح هم پیش آمد که خیلی زود تکذیب شد تا مطالبه هواداران در مورد هافبک دفاعی سر جای خودش باقی بماند و نگرانی در این خصوص ادامه داشته باشد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.