کد خبر : 19320 / /
/

«جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا که به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان سفر خود به سرزمین‌های اشغالی گفت: کشورش از توسل به «زور به عنوان آخرین گزینه برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای استفاده خواهد کرد».

آخرین اخبار از مذاکرات هسته‌ای چیست؟

به نقل از ایلنا، «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا که به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است، با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، گفت که کشورش از توسل به «زور به عنوان آخرین گزینه برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای استفاده خواهد کرد».

بایدن که با کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی صحبت می‌کرد، مدعی شد: «تنها چیزی که می‌تواند بدتر از ایران امروز باشد، دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای است».

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص امکان استفاده از گزینه نظامی علیه ایران، گفت که چنانچه این آخرین گزینه باشد، ممکن است به این گزینه متوسل شویم.

رئیس‌جمهوری آمریکا با تکرار برخی مواضع بی‌اساس گفت که حتی به بهای عدم دستیابی به توافق هسته‌ای، حاضر به حذف نام سپاه پاسداران ایران از فهرست سیاه نیست.

در سفر بایدن به اسرائیل چه گذشت؟

ایسنا نوشت، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد: با اسرائیل برای تقویت سامانه‌های دفاعی‌اش از جمله گنبد آهنین همکاری خواهیم کرد و حمایت مداوممان از راهکار تشکیل دو کشوری را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

وی افزود: ما به همکاری مشترکمان برای مبارزه با سموم یهوی ستیزی ادامه خواهیم داد.

بایدن گفت: روابط ما با اسرائیل قوی‌تر و عمیق‌تر از هر زمان گذشته است و ما این روابط را در زمینه تکنولوژی و ابتکارها، عمیق‌تر خواهیم کرد.

وی گفت: این دهمین سفر من به اسرائیل است. رابطه میان مردم آمریکا و یهود رابطه‌ای بسیار عمیق است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.