کد خبر : 19331 / /
/

ایجاد تردید و تشویش را نمی‌پسندیم و نباید فلسفه نظام آموزش و پرورش دور زده شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور گفت: ایجاد تردید و تشویش را نمی‌پسندیم و نباید فلسفه نظام آموزش و پرورش دور زده شود.

بالاخره تکلیف برگزار شدن یا نشدن کنکور سال آینده مشخص شد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، منصور کبگانیان گفت: مصوبه برگزاری کنکور در سال آینده مصوبه مشخص، صریح و قاطع شورای عالی انقلاب فرهنگی است. در  ماه چهارم سال قبل  اصلاحاتی در این مصوبه انجام شد. ایجاد تردید و تشویش را نمی‌پسندیم و نباید فلسفه نظام آموزش و پرورش دور زده شود.

به گفته وی عدالت آموزشی به ویژه در مناطق محروم با مصوبه شورا انجام می‌شود و نباید عمق یادگیری در بین دانش آموزان کاهش پیدا کند. اکثریت اعضا به این مصوبه رای داده اند.

او گفت: دانش آموزان در ده درس به صورت تشریحی و به مدت دو ساعت در آرامش کافی آزمون خود را انجام می‌دهند و اگر در درسی نمره کافی را کسب نکنند، در دروس دیگر می توانند آن را جبران کنند.

کبگانیان گفت: ببانیه سازمان سنجش توسط روابط  عمومی سامان سنجش  صادر شده و این موضوع  نادرست است و بر اساس مصوبه شورا در آزمون سال بعد ۴۰ درصد قطعی را در کنکور خواهیم داشت. مردم صرفا اطلاعیه ها  را از طریق دبیر نقشه جامع علمی کشور یا شورای عالی انقلاب فرهنگی جویا شوند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.