کد خبر : 19397 / /
/

بر اساس اعلام شبکه اطلاع‌رسانی ارز، طلا و سکه، قیمت روبل امروز شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱ نوساناتی دارد. نرخ روبل در لحظه تنظیم این خبر ۵۹۳ تومان است. بیشترین قیمت روز هم ۵۹۵ و پایین‌ترین قیمت آن ۵۸۹ تومان بوده است.

قیمت روبل امروز شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱ نوساناتی داشت؛ نرخ روبل در لحظه تنظیم این خبر ۵۹۳ تومان است. بیشترین قیمت در طول روز چقدر است؟

بر اساس اعلام شبکه اطلاع‌رسانی ارز، طلا و سکه، قیمت روبل امروز شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱ نوساناتی دارد. نرخ روبل در لحظه تنظیم این خبر ۵۹۳ تومان است. بیشترین قیمت روز هم ۵۹۵ و پایین‌ترین قیمت آن ۵۸۹ تومان بوده است.

همچنین متوسط قیمت ارز ملی روسیه در سایت کانون صرافان ایران، ۴۶۰ تومان اعلام شده است. بانک مرکزی قیمت روبل را افزایشی و ۷۱۸ تومان اعلام کرده است.

روسیه ۳۸۴ قانونگذار ژاپنی را به دلیل حمایت از اوکراین و اعمال تحریم علیه مسکو، در اقدامی متقابل تحریم کرد.

مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: روسیه روز جمعه ۳۸۴ نماینده پارلمان ژاپن را از ورود به خاک خود منع کرد.

وزارت خارجه روسیه با اعلام تحریم این تعداد از نمایندگان پارلمان ژاپن، علت تحریم آن‌ها را در واکنش به همسویی توکیو با تحریم‌های بین المللی علیه مسکو در جریان جنگ اوکراین اعلام کرده است.

وزارت امور خارجه روسیه در همین ارتباط اعلام کرد که نام و مشخصات نمایندگان ژاپنی تحریم شده را در فهرست سیاه قرار خواهد داد و نام آنها در وب سایت خود اعلام خواهد کرد.

وزارت خارجه روسیه نمایندگان پارلمان ژاپن را به اتخاذ مواضع غیردوستانه و ضد روسی و به ویژه ابراز اتهامات بی اساس در ارتباط با عملیات نظامی در اوکراین متهم کرده است.

حدود هشت درصد از واردات LNG ژاپن تاکنون از روسیه بوده است.

پیش از این نیز در اردیبهشت ماه، وزارت خارجه روسیه اعلام کرده بود که ورود ده‌ها مقام ژاپنی از جمله «فومیو کیشیدا»، نخست وزیر این کشور را به دلیل پیوستن توکیو به تحریم‌های بین المللی علیه مسکو ممنوع کرده است.

چهار ماه پیش همزمان با جنگ روسیه در اوکراین و اعلام حمایت ژاپن از اوکراین در جریان جنگ مذکور، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو گفتگوها و مذاکرات با توکیو را درباره فعالیت‌های مشترک در جزایر کوریل، متوقف کرده است. وزارتخارجه روسیه در ادامه خاطر نشان کرد که روسیه در شرایط کنونی قصد مذاکره درباره معاهده صلح با ژاپن را ندارد.

گفتنی است که توکیو و مسکو برای دهه هاست که در حال رایزنی برای دست یابی به یک معاهده صلح برسر مناقشات ارضی بین دو طرف هستند که از پایان جنگ جهانی دوم به این سو مطرح بوده است.

در سال ۱۹۴۵، کل مجمع الجزایر به اتحاد جماهیر شوروی سابق واگذار شد. توکیو ادعاهایی بر جزایر «ایتوروپ»، «کوناشیر»، «شیکوتان» و گروهی از جزایر خالی از سکنه داشت.

وزارت خارجه روسیه بارها اعلام کرده است که حاکمیت مسکو بر جزایر یاد شده در حقوق بین‌الملل محفوظ داشته شده است و نمی‌توان آن را زیر سوال برد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.