کد خبر : 19431 / /
/

روز گذشته در بازار تهران قیمت دلار کانال شکست اما بازار مورد توجه معامله‌گران، بازار هرات بود به سه دلیل؛

 

زمانی که دلار تهران در هفته های قبل سقف شکنی کرد، دلار هرات وارد این کانال نشده بود. اتفاقات هرات در بازار تهران هم هیجان خود را به جاگذاشت، اما در مجموع تهران دست به عصاتر از هرات حرکت کرد.

عقب نشینی قیمت سکه در بازار

روز گذشته در بازار تهران قیمت دلار کانال شکست اما بازار مورد توجه معامله‌گران، بازار هرات بود به سه دلیل؛

در بازار هرات چه خبر بود؟

یک: بازار هرات بعد از یک هفته تعطیلی، با افزایش تقریبا ۸۰۰ تومنی باز شد و نرخ داد.

دو: تقاضای انباشته شده‌ این یک هفته روز شنبه وارد بازار شد و موجب شد تا ظهر، قیمت نقدی از فردایی بالاتر باشد.

سه: نرخ نقدی هرات به کانال ۳۲ سرک کشید که تقریبا می توان  گفت بی‌سابقه بوده است.

حتی زمانی هم که دلار تهران در هفته های قبل سقف شکنی کرد، دلار هرات وارد این کانال نشده بود. اتفاقات هرات در بازار تهران هم هیجان خود را به جاگذاشت، اما در مجموع تهران دست به عصاتر از هرات حرکت کرد.

بازی سازی درهم امارات

مهمترین دلیل این رفتار هم بازی درهم امارات بود. نرخ درهم  در بازار متنوع بود این تنوع موجب تحلیل‌های متفاوت از وضعیت بازار ارز شد. نرخ درهم در کانال‌های متفاوت اعلام قیمت از ۸۸۵۰  تا ۹۰۰۰ تومان در نوسان بود، که این نرخ‌دهی متفاوت، معامله‌گران را گیج کرد.

معامله گران ارزی گیج شدند

این گیجی موجب شد در تهران معامله‌گرا در انتظار دوشنبه بمانند. از نظر  معامله‌گران بازار جهانی تا دوشنبه تعطیل است و هر نرخی برای حواله، غیررسمی است.  درواقع قیمت واقعی از روز دوشنبه قابل رویت است.

عقب نشینی قیمت سکه

در بازار سکه هم این فلز گرانبها از ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار استارت قیمتی زد و تا نزدیکی ۱۵ میلیون ۲۰۰ هزار تومان هم رفت اما دوباره از این سطح عقب نشست.

معامله‌گران معتقد هستند با بسته بودن اونس و ریزش هفته قبل و رشد دلار در روز شنبه، بازار سکه رنج است.

ریزش قیمت لیر ترکیه

 نکته اول: لیر ترکیه همچنان در حال ریزش است و هر دلار آمریکا به ۱۷.۵ لیر ترکیه رسید که در ۱۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. اما در بازار ارز ایران شاهد تغییر  این نرخ نبودیم که نشان می دهد بازار آزاد فعلا به شاخص‌های برابری توجه ندارد.

در هفته گذشته بی اعتنایی مشابهی در سمت رسمی بازار نسبت به نرخ یورو شاهد بودیم. البته دیروز برخلاف سمت رسمی بازار، در بازار غیررسمی شاهد این بودیم که یورو کاهشی شد و نزدیک دلار و حتی با دلار یکی شده بود.

نکته دوم درمورد حواله استانبول بود که نرخ آن به گفته معامله‌گران وارد کانال ۳۳ شده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.