کد خبر : 19850 / /
/

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران در خصوص تشدید سامانه بارشی و احتمال طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب و رواناب طی روزهای پایانی هفته هشدار داد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران در خصوص تشدید سامانه بارشی و احتمال طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب و رواناب طی روزهای پایانی هفته هشدار داد.

"رضا کیایی پور" با اعلام این مطلب، گفت: با توجه به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی، از روز چهارشنبه پنجم مرداد تا روز جمعه هفتم مردادماه، با فعالیت سامانه بارشی همرفتی به ویژه در نیمه شمالی و ارتفاعات استان تهران مواجه هستیم که این امر احتمال بارش رگبار و باران‌های سیل آسا و وقوع سیلاب و رواناب در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر رگبارهای شدید باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و تگرگ از دیگر مخاطرات جوی مورد انتظار این سامانه اعلام شده، تصریح کرد: به‌طور کلی ماهیت بارش‌های تابستانه در ایران رگباری است به نحوی که گاهی ممکن است حجم زیادی از بارش در زمان بسیار کوتاهی ببارد و منجر به وقوع سیلاب‌های مقطعی و خطرناک شود.

کیایی پور افزود: در همین راستا، از طرق مختلف، هشدار‌هایی به منظور آگاه سازی مردم از خطر وقوع سیلاب در روزهای پایانی هفته اطلاع‌‍رسانی شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت با اشاره به سیلاب‌های اخیر در چند استان کشور و اظهار تأسف از جان باختن هموطنانمان در جریان سیل استهبان، تصریح کرد: از شهروندان گرامی درخواست داریم برای حفظ جان خود و عزیزانشان، هشدار‌ها را جدی گرفته و از اتراق و تردد در حاشیه روخانه‌ها و مسیل‌ها جداً خودداری کنند تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.