کد خبر : 20158 / /
/

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران از سه دلیل عمده برای کاهش قیمت مرغ در بازار خبر داد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گفت: کاهش قدرت خرید، افزایش جوجه ریزی و انباشت مرغ در بازار سه دلیل عمده برای کاهش قیمت مرغ است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران از سه دلیل عمده برای کاهش قیمت مرغ در بازار خبر داد.

به نقل از بورس‌نیوز، حبیب اسدالله، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران اظهار کرد: سه دلیل عمده برای کاهش قیمت مرغ در بازار وجود دارد نخست اینکه قدرت خرید مردم پایین آمده و واقعا تقاضا برای مرغ کم شده و اکنون عرضه در بازار بیش از تقاضا شده و قیمت‌ها را پایین آورده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران، درباره دلیل دوم گفت: بدون توجه به هشدار‌های کارشناسی، با اعلام وزارت جهاد کشاورزی جوجه ریزی‌ها در ماه‌های اخیر افزایش یافته و به همین دلیل در کنار کاهش تقاضا، باعث انباشت مرغ در ویترین مغازه‌ها شده است.

وی با اشاره به دلیل سوم کاهش قیمت مرغ گفت: در حالی که انباشت مرغ در بازار وجود دارد شرکت پشتیبانی امور دام هم سرعت عمل لازم برای جمع آوری مرغ مازاد ندارد.

به گفته این مسئول شرکت پشتیبانی امور دام کشور مسئول جمع آوری مرغ مازاد در کشور شده، اما با حرکت کندی که دارد نتوانسته تناسبی بین عرضه و تقاضا ایجاد کند.

اسدالله نژاد تاکید کرد: اکنون مرغداران در فروش هر کیلو مرغ ۱۵ هزار تومان ضرر می‌کنند و ادامه این روند تولید را در آینده کم خواهد کرد به طوری که جوجه ریزی در تیر ماه به ۹۰ میلیون قطعه رسیده و این هشداری است برای تولید و افزایش قیمت در آینده.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.