کد خبر : 21274 / /
/

خروج زائران اربعین به سمت عراق تا اطلاع ثانوی متوقف شده است

سخنگوی گمرک گفت: خروج اتباع ایرانی از مرزها به سمت عراق تا اطلاع ثانوی متوقف شده ولی مرزهای تجاری برای تبادل کالا مانند سابق فعال هستند.

سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک در خصوص آخرین وضعیت تردد زوار اربعین و تبادل کالا در مرزهای کشورمان با عراق اظهار داشت: عبور زوار و مسافران به سمت عراق برای اتباع ایرانی به دلیل شرایط پیش آمده در عراق، تا عادی‌تر شدن شرایط در این کشور، فعلاً متوقف شده است.

سخنگوی گمرک در خصوص بازگشت زوار از عراق به کشور گفت: با وجود متوقف بودن امکان خروج زوار از ایران به سمت عتبات عالیات و اماکن مقدسه در عراق، اما زوار و مسافران ایرانی که قصد بازگشت به کشور را از عراق  دارند محدودیتی در پذیرش هموطنان برای ورود به کشور نداریم و گمرکات مرزی با عراق  آماده پذیرش و بازگشت مسافرین از عراق به ایران هستند.

وی افزود: اتباع عراقی که در ایران حاضر هستند هم برای بازگشت به کشورشان هیچ محدودیتی ندارند و می توانند از مرزها  به عراق بازگردند.

لطیفی در مورد مرزهای تجاری نیز گفت: فعالیت های تجاری و انتقال کالا در مرزها بدون وقفه در حال انجام است و تمام مرزهای تجاری ما با عراق فعال هستند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.