کد خبر : 21368 / /
/

مقدار ارز اربعین ۱۰۰ دلار است که با قیمت توافقی به متقاضیان پرداخت می‌شود. قیمت دلار توافقی امروز در محدوده ۲۸۳۰۰ تومان در نوسان بود. زائرین اربعین برای دریافت این میزان ارز باید حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه کنند.

فروش ارز اربعین از امروز دوشنبه هفتم شهریور ماه در بانک‌ها آغاز شد. متقاضیان می‌توانند با مدارک مشخص شده برای خرید ارز اربعین اقدام کنند. اما مبلغ ارز اربعین چقدر است و شرایط خرید چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، مقدار ارز اربعین ۱۰۰ دلار است که با قیمت توافقی به متقاضیان پرداخت می‌شود. قیمت دلار توافقی امروز در محدوده ۲۸۳۰۰ تومان در نوسان بود. زائرین اربعین برای دریافت این میزان ارز باید حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه کنند.

همچنین ممکن است این ارز در قالب دینار به متقاضیان پرداخت شود که مبلغ آن ۱۵۰ هزار دینار است.

متقاضیان می‌توانند این ارز را از صرافی‌های عضو بازار متشکل ارز و بانک‌های ملی،‌ سپه، ملت، تجارت و صادرات تهیه کنند.

متقاضیان برای دریافت این ارز باید کارت ملی، شماره تلفن همراه به نام متقاضی و کارت بانکی به نام متقاضی داشته باشند.

از سوی دیگر، آن‌ها می‌توانند علاوه بر ارز اربعین، ارز مسافرتی نیز دریافت کنند که متقاضیان ارز مسافرتی می‌توانند از صرافی‌ها ۳۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها بخرند و از طریق بازار توافقی و به نرخ توافقی نیز تا سقف ۵۰۰ یورو و یا ۲۰۰۰ یورو سرفصل سایر اقدام کنند.

گفتنی است، فروش ارز بابت سرفصل زیارتی اربعین حسینی(ع) هیچ‌گونه محدودیتی بابت فروش ارز مسافرتی در سال جاری برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.