کد خبر : 21583 / /
/

این فیلم سینمایی که از سوی شرکت پخش بین‌المللی موسسه ایریماژ عرضه جهانی می‌شود

فیلم «۱۹» محملی است برای منیژه حکمت، کارگردان که در دوران همه‌گیری کرونا ، سفری شخصی را در هزارتوهای زندگی و مرگ، عشق و جنگ و خلاقیت و دنباله روی آغاز کند.

 فیلم «۱۹» به تهیه کنندگی منیژه حکمت و مهشید آهنگرانی فراهانی در ماه پیشِ رو در بخش مسابقه دو جشنواره یاد شده شرکت می‌کند: بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم مذهب امروز (۲۳ تا ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱ / ایتالیا) به عنوان تنها فیلم بلند روایی ایرانی و در شانزدهمین جشنواره فیلم‌های هنری باتومی (۲۸ شهریور تا ۳ مهر ۱۴۰۱ / گرجستان).

این فیلم سینمایی که از سوی شرکت پخش بین‌المللی موسسه ایریماژ عرضه جهانی می‌شود، پیش از این در بخش مسابقه اصلی جشنواره کلکته، بخش رسمی جشنواره کرالا و برنامه بزرگداشت سینمای ایران در دانشگاه یو سی ال ای به روی پرده رفته بود.

فیلم «۱۹» درباره چیست؟

فیلم «۱۹» محملی است برای منیژه حکمت، کارگردان که در دوران همه‌گیری کرونا ، سفری شخصی را در هزارتوهای زندگی  و مرگ، عشق و جنگ، و خلاقیت و دنباله روی آغاز کند و با تقطیع تصاویر موبایل بازیگران، سکانس‌های فیلمبرداری شده با گروهی کوچک در یک آپارتمان و فیلم‌های آرشیوی و شخصی، زبانی نو را برای سینمای دوران قرنطینه پیشنهاد کند.

«۱۹» که به عنوان محصول مشترک ایران و آلمان در نخستین نمایش جهانی، در بخش مسابقه اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم کلکته حضور یافته بود، ساخته سازنده آثاری چون «زندان زنان»، «سه زن» و «بندر بند» است.

فیلم پیشین منیژه حکمت، «بندر بند»، در دوره پانزدهم جشنواره باتومی، تقدیرنامه هیات داوران را دریافت کرده بود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.