کد خبر : 21800 / /
/

رسانه سعودی ایران اینترنشنال در مطلبی نوشت: «دولت جمهوری اسلامی ایران در برابر خبر درگذشت ملکه بریتانیا، سکوت اختیار کرده است.

بیگانه با حمله به کشورمان عدم صدور پیام تسلیت از سوی تهران را مورد هجمه رسانه‌ای قرار دادند.

رسانه سعودی ایران اینترنشنال در مطلبی نوشت: «دولت جمهوری اسلامی ایران در برابر خبر درگذشت ملکه بریتانیا، سکوت اختیار کرده است و از دادن هر نوع پیام تسلیت یا حتی اظهارنظری در این زمینه خودداری می‌کند؛ اقدامی که خلاف نزاکت سیاسی و عرف بین‌الملل است. همزمان رسانه‌های حکومتی با الفاظی سخیف از ملکه بریتانیا یاد می‌کنند.»

سایت ایندیپندنت نیز در گزارشی با عنوان «دیپلماسی پیام تسلیت و آبروی به گروگان‌ گرفته شده ایرانیان» آبروی ایرانیان را در گرو سوگواری برای مرگ ملکه انگلیس معرفی کرد. در این مطلب که فردی ایرانی با نام جمشید برزگر نوشته، با اشاره به عدم صدور پیام تسلیت توسط دولت انگلیس در زمان رحلت امام خمینی(ره)، آمده است: «در پی درگذشت ملکه الیزابت دوم، رهبران جمهوری اسلامی، احتمالاً به بهانه رفتار متقابل دیپلماتیک و نیز به سودای سودجویی از روحیه ملی‌گرایانه مردمی که با رفتارها و مداخله‌ قدرت‌های خارجی در مسائل داخلی ایران در قرون گذشته مخالف هستند، از ارسال پیام تسلیت به این مناسبت خودداری کرده‌اند، اما این فقط تصویر اولیه از بن‌بست خودساخته و خودخواسته‌ای است که جمهوری اسلامی پدید آورده و از این طریق آبروی ایران و ایرانیان و تاریخ و فرهنگ و اعتبار آنها را در عرصه جهانی به گروگان گرفته است.»

این خط خبری در حالی است که نه تنها ایرانیان که هزینه بالایی در قبال جنایت‌های ملکه انگلیس داده‌اند از مرگ او احساس ناراحتی ندارند، بلکه انگلیسی‌ها در زمان‌های مشابه همچون شهادت رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر ایران در حادثه تروریستی سال ۶۰ نیز از ارسال پیام تسلیت امتناع کردند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.