کد خبر : 21966 / /
/

از روزنامه اوراسیا تایمز، عنوان مقاله «پدیده‌های هوابرد ناشناس I» بر اساس رویدادهای مشاهده‌شده با استفاده از داده‌های رصدخانه اصلی نجوم NAS در کی‌یف و ویناریوکا، روستایی در جنوب پایتخت اوکراین است. به گفته نویسندگان این مطالعه، رصدخانه‌ها به دلیل علاقه فزاینده به این موضوع، شروع به جستجوی یوفوها کردند.

با توجه به درگیری‌ها در اوکراین، جایی که روسیه به استفاده از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تسلیحات مانند موشک‌های مافوق صوت و لیزر متوسل شده، اشیاء مرموز زیادی در آسمان مشاهده می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، از روزنامه اوراسیا تایمز، عنوان مقاله «پدیده‌های هوابرد ناشناس I» بر اساس رویدادهای مشاهده‌شده با استفاده از داده‌های رصدخانه اصلی نجوم NAS در کی‌یف و ویناریوکا، روستایی در جنوب پایتخت اوکراین است. به گفته نویسندگان این مطالعه، رصدخانه‌ها به دلیل علاقه فزاینده به این موضوع، شروع به جستجوی یوفوها کردند.

این تحقیق می‌گوید: «ما آنها را در همه جا می‌بینیم. ما تعداد قابل توجهی از اشیاء را مشاهده می‌کنیم که ماهیت آنها مشخص نیست.»

این مطالعه قابل توجه است، زیرا در میان تحقیقات حمایت‌شده از سوی دولت، مشاهده یوفوها افزایش یافته است. به عنوان مثال ایالات متحده، در ماه ژوئیه اعلام کرد که یک دفتر جدید اختصاص داده شده به مشاهده یوفو افتتاح خواهد کرد.

علاوه بر ایالات متحده، روسیه نیز فاش کرد که دانشمندان این کشور نیز در حال بررسی رویت یوفوها بودند. رئیس آژانس فضایی روسیه در مصاحبه‌ای با تلویزیون روسیه گفت که بیگانگان در برخی از مشاهده بشقاب پرنده وجود داشته‌اند و آکادمی علوم روسیه در حال تحقیق در مورد مشاهده یوفوها است که هیچ ارتباطی با بیگانگان ندارد.

در عین حال روزنامه‌های اوکراینی به جنگ در ارتباط با این مشاهده‌ها نمی پردازد. در گذشته، ایالات متحده پیشنهاد و هشدار داده بود که برخی از بشقاب پرنده‌ها می‌توانند فناوری نظامی پیشرفته‌ای از کشورهای دیگر به ویژه چین و روسیه باشند. با این حال، حتی کنگره ایالات متحده هم اکنون اذعان می‌کند که همه یوفوها، ساخته دست بشر نیستند.

با توجه به درگیری‌ها در اوکراین، جایی که روسیه به استفاده از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تسلیحات مانند موشک‌های مافوق صوت و لیزر متوسل شده، این مشاهدات توجه بیشتری را به دنبال داشته است. با این حال، محققان اوکراینی هنوز هیچ ارتباط نظامی با مشاهده‌ها پیدا نکرده‌اند.

در نوشته یکی از روزنامه‌های اوکراینی، نوع خاصی از بشقاب پرنده توصیف شده است که محققان آن را «فانتوم» می‌نامند؛ جسمی که کاملاً سیاه است و تشعشعی ساطع نمی‌کند و تمام تشعشعات را بر روی خود جذب می‌کند.

محققان همچنین خاطرنشان کردند که گرفتن تصاویر یوفوهایی که مشاهده کرده‌اند به دلیل سرعت آنها چالش برانگیز بوده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.