کد خبر : 22060 / /
/

نرجس سلیمانی در نود و دومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: از دست رفتن جان شیرین مهمان شهرمان را صمیمانه به خانواده امینی تسلیت گفته و برای ایشان به نیابت از شهروندان تهرانی صبر جمیل از خداوند منان خواستارم.

مهسا امینی دختری سنندجی بود که در بزرگراه شهید حقانی تهران توسط گشت ارشاد بازداشت شد. تصاویر سی تی اسکن مهسا امینی به طور کامل بررسی شده. مهسا امینی برای مسافرت و گشت و گذار رفته بود تهران خانه خاله‌‌اش. مردم در مراسم تشییع مهسا امینی شرکت کردند. ماجرای مرگ مهسا امینی باعث ایجاد  اعتراض هایی شده است.

به گزارش رکنا، عضو شورای شهر تهران درخواست کرد که نتیجه گزارش نهایی کلیه دستگاه‌های ذیربط درباره علت فوت مهسا امینی اعلام شود.

نرجس سلیمانی در نود و دومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: از دست رفتن جان شیرین مهمان شهرمان را صمیمانه به خانواده امینی تسلیت گفته و برای ایشان به نیابت از شهروندان تهرانی صبر جمیل از خداوند منان خواستارم. در عین حال منتظر گزارش نهایی کلیه دستگاه های ذیربط برای درک صحیح و دقیق علل اصلی ماجرای پیش آمده‌ایم.

 دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به درگذشت خانم مهسا امینی و واکنش‌ها، تحلیل‌ها و حوادث پس از آن بیانیه‌ای صادر کرد.

زنگ هشدار درگذشت مهسا امینی را جدی بگیرید

به گزارش رکنا، در این بیانیه آمده است: وقتی به وظایف درست عمل نمی‌شود، پیامد‌ها و اقدامات مهندسی شده دشمن نمایان می‌شود و تازه هشیار می‌شویم که چه اقدامات ناگواری در فضای اجتماعی افتاده است. از مجموعه مصوباتی که در مورد حجاب و عفاف در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده است کمتر از ۱۰ درصد جنبه کنترلی دارد، ۹۰ درصد مصوبات جنبه تعلیم و تربیت، فرهنگ سازی، تقویت دانش، آگاهی بخشی و ترویج الگو‌های سالم زندگی در میان نسل جوان دارد.

همچنین در این بیانیه گفته شده است ، از مجموعه مصوبات بیشترین وظایف برعهده صدا و سیما، آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌های فرهنگی است. ماجرای خانم مهسا امینی زنگ هشداری برای تمامی دستگاه‌های مسئول برای انجام وظایف عمدتا فرهنگی و معرفت افزایی است، تا در آینده شرمنده مردم و خانواده‌های ایرانی نباشیم.

نرجس سلیمانی در نود و دومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: از دست رفتن جان شیرین مهمان شهرمان را صمیمانه به خانواده امینی تسلیت گفته و برای ایشان به نیابت از شهروندان تهرانی صبر جمیل از خداوند منان خواستارم. در عین حال منتظر گزارش نهایی کلیه دستگاه های ذیربط برای درک صحیح و دقیق علل اصلی ماجرای پیش آمده‌ایم.

دستور ویژه فرمانده فراجا در پرونده مهسا امینی

 فرمانده انتظامی تهران بزرگ از تماس تلفنی سردار اشتری با وجود حضور در مرز شلمچه، پس از اطلاع از ماجرای «مهسا امینی» خبر داد و گفت: ایشان با ذکر اینکه «مهسا امینی» مثل دختر من است، دستور ویژه برای رسیدگی فوری و بدون هیچ‌گونه ملاحظه‌ای به این پرونده و تکریم خانواده مرحومه را صادر کردند.

به گزارش رکنا، سردار حسین رحیمی ، ضمن ابراز تأسف از حادثه ناگوار فوت مرحومه « مهسا امینی » و همدردی با خانواده وی اظهار کرد: نیروهای جان برکف انتظامی کشور در تمامی شرایط بحرانی بدون هیچ ادعایی به‌ دنبال احقاق حق و گرفتن حق مظلوم از ظالم بوده‌اند، چه بسا از آسایش و آرامش خود گذشته‌اند و جان خود را در راه دفاع از حق در طبق اخلاص گذاشته‌اند؛ رشادت و ایثارگری‌های نیروهای خدوم پلیس بر کسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: وقوع چنین اتفاقی برای پلیس که همواره دغدغه نیروهای آن جلوگیری از وقوع چنین حوادث و ایجاد آسایش و آرامش برای مردم است، بسیار ناگوار است.

سردار رحیمی همچنین تصریح کرد: زمان وقوع این حادثه، 22 شهریور امسال سردار « حسین اشتری » فرمانده نیروی انتظامی کشور در شلمچه در حال خدمت‌رسانی به زائران سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) بودند اما طی تماس تلفنی، خواستار پیگیری سریع موضوع به‌ صورت دقیق و بدون هرگونه ملاحظه‌ای شدند و تأکید کردند مرحومه «مهسا امینی» را همچون دختر خودم می‌دانم.

وی با بیان اینکه مجموعه انتظامی کشور خود را در این مصیبت وارده شریک می‌داند، گفت: این اتفاق باعث تأسف، تألم و آزرده‌خاطر شدن همه ما شده است اما در این بین معاندان به‌ دنبال ماهی گرفتن از آب گل‌آلود هستند و با نشر اکاذیب و تشویش اذهانعمومی فضای جامعه را ملتهب می‌کنند.

سردار رحیمی با بیان اینکه سردار اشتری، فرمانده انتظامی کشور در روز 24 شهریور برای ابراز همدردی با پدر و دایی مرحومه «مهسا امینی» تماس تلفنی داشته است، گفت: در مجموعه انتظامی کشور این موضوع بدون هیچ‌گونه وقفه‌ای در حال بررسی است البته با بررسی‌های صورت گرفته و همچنین نتیجه تحقیقات هیچ موردی از ضرب‌وشتم در گزارش‌ها ارائه نشده است.

سردار رحیمی یادآور شد: سردار «اشتری» با وجود حضور در مرز شلمچه، پس از اطلاع از ماجرای خانم امینی، طی گفت‌و‌گوی تلفنی با بنده، با ذکر اینکه «مهسا امینی» مثل دختر من است، سه دستور ویژه مبنی بر انجام درمان جدی وی، رسیدگی فوری بدون هیچ‌گونه ملاحظه‌ای و تکریم خانواده مرحومه را صادر کردند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.